Комплексне очищення води містить два етапи: механічне очищення та використання хімії для басейну. Для механічного очищення води застосовують фільтрувальні установки: фільтри, скімери та переливи. Фільтр для басейну очищає воду від нерозчинних органічних та неорганічних забруднень.
Види фільтрів
Фільтри працюють за допомогою насосів. Насос забезпечує циркуляцію води для механічного очищення та перекачує воду з басейну у фільтр. У фільтрі вода очищається та повертається в басейн.
Найпоширеніші фільтри:
- Пісочні
- Картриджні
- Діатомітові
Пісочний фільтр
Конструкція пісочних фільтрів складається із водонепроникної ємності, де знаходиться кварцовий або скляний пісок. Пісок затримує забруднення розміром до 20 мікронів.
Режим роботи фільтра регулюється за допомогою клапана зворотного промивання. Манометр дозволяє контролювати тиск усередині фільтра. Якщо показання манометра перевищують гранично допустимий тиск, що заявлений виробником, перемкніть клапан у режим зворотного промивання. Тиск усередині фільтра знизиться, а пісочне засипання відновить свої фільтрувальні властивості. Щоб знову запустити процес очищення води, перемкніть клапан у режим фільтрації. Частота промивання залежить від інтенсивності використання фільтра та ступеня забрудненості басейну.
Перевага скляного піску над кварцовим – це термін експлуатації до 10 років. Довгий термін служби, невисока вартість та легкість обслуговування роблять пісочні фільтри найпопулярнішими у використанні.
Картриджний фільтр
Картриджний фільтр є колбою зі змінними картриджами. Картриджі слід регулярно очищати та замінювати після закінчення терміну придатності. Перевага картриджного фільтра полягає у вищому ступені фільтрації, ніж у пісочних фільтрів, та економії води. Картриджні фільтри вловлюють та затримують забруднення розміром до 10 мікронів.
Діатомітовий фільтр
Діатомітові картриджі є полімерною ємністю з сіткою, куди засипається діатомітова земля. Діатоміт – це пухка гірська порода з кремнезему, що має бактерицидні властивості. Завдяки діатомітовому засипанню вода після очищення стає чистою та насичується цілющими властивостями для шкіри людини.
Діатомітові фільтри затримують забруднення до 1 мікрона. Такі характеристики роблять цей тип фільтрів найефективнішим та найдорожчим. Фільтрація за допомогою діатомітових фільтрів знижує витрати хімічних дезінфектантів на 80%.
Обслуговувати діатомітовий фільтр повинен фахівець, виходячи з особливостей фільтрувального елемента при утилізації. Потрібно також враховувати, що такий фільтр не сумісний з альгіцидами, коагулюючими засобами та флокулянтами.
Який фільтр купити?
На вибір фільтраційного обладнання впливають:
- Розмір та завантаженість басейну
- Продуктивність фільтра
- Потужність насоса
- Габарити фільтраційної системи
Для ефективного очищення весь об’єм води в басейні має встигнути пройти крізь фільтр щонайменше 2.5 рази на добу.
Для спрощення розрахунку продуктивності фільтра використовується формула: об’єм басейну поділити на чотири. Отримана цифра – об’єм води, яку фільтр повинен очищати за годину.
Обирайте обладнання для фільтрації надійних виробників: Hayward, Emaux, Kripsol, AquaViva. Правильно підібраний фільтр зменшує частоту використання хімічних дезінфектантів. Тільки комплексний підхід з механічним очищенням та регулярним знезараженням зберігають чистоту та прозорість води в басейні.