Все більше тих людей, які шукають для себе нові види спорту, починають займатися скелелазінням. Цей вид спорту абсолютно точно вважається досить складним видом спорту, але його особливість полягає в тому, що новачкам легко і цікаво почати займатися. Кожна людина з дитинства любить і вміє лазити, тому ми рекомендуємо кожному спробувати скелелазіння.
Більшість починають свій досвід у скелелазінні на скеледромах, в першу чергу тому, що це безпечно, комфортно, до залу можна легко дістатися і тренування не залежать від погодних умов. На самому початку занять скелелазіння може стати справжнім захопленням для людей різного віку та фізичної підготовки.
Скелелазіння істотно впливає на фізичну форму і психіку людини. Детальніше про скелелазіння можна почитати на сайті https://hyperion.kiev.ua/ua/poslugy/skeledrom
Як почати займатися скелелазінням
Більшість людей перший досвід у скелелазні одержують на скеледромах - критих стендах для скелелазіння., т.к. більшість із них пропонують вступні заняття з кваліфікованим інструктором або можливість полазити просто як атракціон, це стосується насамперед дітей. Організовуються заняття для різних вікових груп та рівнів, крім того, тут ви можете взяти в прокат все необхідне спорядження, щоб не купувати його для першого разу.
Для занять вам знадобляться:
- скельне взуття (скельники);
- спеціальний мішок із магнезією;
- скелелазна система (обв'язування);
- у деяких випадках необхідний шолом;
- зручний спортивний одяг.
Для того, щоб тренуватися на натуральних скелях, потрібно більше спорядження, такого як мотузки та відтяжки й т.д. Як правило, все додаткове спорядження можна взяти напрокат постачальників послуг активного відпочинку. У міру свого розвитку в скелелазіння ви захочете придбати своє власне. Для перших покупок попросіть інструктора чи досвідчених колег порадити, що вам потрібно.
Користь здоров'ю
Коли ви займаєтеся скелелазінням, працює більшість основних груп м'язів і багато дрібних, про які ви навіть не підозрювали. Мова звичайно йде про верхній і нижній плечовий пояси, м'язи ніг, дрібні м'язи рук і стабілізатори. Заняття скелелазінням суттєво впливає на загальну витривалість.
Багато досліджень свідчать, що заняття скелелазінням і аналогічні види активностей допомагають у лікуванні деяких видів психічних розладів.
Скелелазіння в моменті вимагає повної психологічної концентрації. Це фізичні вправи, які допомагають вам зосередитись, повністю перемикають від побутових та робочих проблем. Це позитивно діє на вашу впевненість та самооцінку, що, своєю чергою, позитивно діє на психологічне здоров'я. Скелелазіння розвиває корисні навички, такі як уміння планувати наперед, приймати нестандартні рішення, вирішувати завдання, які до цього здавалися неможливими.