Де купити ніж?

Зараз у людей до ножів досить специфічне ставлення. Є, звичайно ж, такі, хто непогано розбирається в них, знає, що: «не кожен клинок – холодна зброя», і розуміє, що ножі носять не тільки підозрілі особи зі схильністю до криміналу. Але таких людей мало. Хоча не настільки, щоб для них не створювали спеціалізованих магазинів. Тож купити ніж можна. Але які з них варті того, щоб їх купувати, на що звертати увагу при виборі та яким точкам продажу варто довіряти? Спробуємо розібратися.

Види ножів

Існує безліч ножів, так що всі їх поділили на кілька великих категорій, залежно від певних параметрів. Найбільш наочними та зрозумілими є класифікації за форматом та за призначенням.

За форматом:

  • Складані. Найбільш компактні, легкі та зручні у носінні. Виглядають не так загрозливо, так що вважаються соціально-прийнятними. Однак їхня міцність і потужність набагато нижча, ніж у фіксованих клинків, так що серйозним навантаженням складаний ножик краще не піддавати.
  • Фіксовані. Найпростіший варіант. А якщо з повним хвостовиком, то й найміцніший. Проблема в тому, що вони займають багато місця і повинні носитися в піхвах. Не найкращий варіант для міста, а для дикої природи, навпаки, оптимальний.
  • Мультитул. Складані ножі з купою додаткових інструментів. З одного боку, трохи гірші, ніж спеціалізовані набори, але займають набагато менше місця, менше важать та досить зручні у використанні. Також вважаються "соціально-прийнятними". Однак леза у них, як правило, навіть гірше, ніж у складаних.

По призначенню:

  • Для полювання. Зазвичай, це нескладний ніж спеціальної форми – щоб простіше було знімати шкуру з тварин. Наприклад, з гаком у кінця вістря, оснащеним заточенням по внутрішньому радіусу. Сталь нержавіюча, дуже зручна рукоять із текстуруванням та підпальцевими виїмками.
  • Для риболовлі. Як правило – ножі з вузькими та довгими лезами, які не бояться ні прісної, ні солоної води. Рукоять із яскравого пластику, який легше шукати, якщо випадково впустити. Обов'язкова поверхня, що не ковзає, бажана позитивна плавучість.
  • Для EDC. Тобто – «щоденного носіння». Або складаний, або компактний нескладний ніж з невеликим лезом. Використовується на вирішення різних побутових завдань. Не надто міцний та потужний. У таких виробах дуже багато уваги приділяють дизайну, оскільки це не стільки інструмент, скільки «стильний аксесуар».
  • Для активного відпочинку. Їх ще називають «ножами виживання». Великі клинки з повним хвостовиком, тверді, міцні, часто із серрейторним заточенням. Універсальні інструменти, які можна використовувати для вирішення практично будь-яких завдань – і дрова нарубати, і консервну банку відкрити, і здобич обробити, і землю копати.

Ножи для EDC

На що звертати увагу при виборі?

Насамперед, вам потрібно визначитися – для чого саме вам потрібен ніж. Адже універсальні моделі для повсякденного носіння, прості бокскатери та ножі виживання – це дуже різні речі. І навряд чи вам захочеться переплачувати за функції та можливості, які ви не використовуватимете. Крім того, потрібно буде звернути увагу на такі моменти:

  • Формат. Складний чи фіксований. Перший - «цивільний», може носитися навіть офісними працівниками та представницями прекрасної статі. Другий – виключно для «роботи у полі».
  • Розміри. Інструмент повинен зручно лежати в руці, тому перед покупкою його краще «приміряти». Адже долоні у всіх різні, тому різні підпальцеві виїмки та форми рукояті по-різному сприйматимуться.
  • Особливості рукояті. Мова не лише про розміри, а й про текстуру. Комусь не подобається текстурована мікарта, а іншому здаються слизькими та ненадійними сталь чи алюміній. Теж дізнається виключно у процесі використання.
  • Вага. Вважається, що середній ніж має важити близько 250 грам. Однак у кожної людини своє сприйняття, тому комусь ці 250 грам можуть здатися надмірно важкими. Впізнається, знову ж таки, тільки якщо взяти такий ніж у руки.
  • Матеріал. Тут є два підходи. Або ви вчитеся заточувати ніж самостійно і спокійно берете м'яку сталь, яку потім самі обслуговуватимете, або вибираєте щось максимально тверде, заточення чого доведеться довіряти професіоналам.
  • Складність обслуговування. Якщо не хочете щоразу протирати ніж після будь-якого використання, ретельно наносити захисну олію та працювати акуратно – беріть нержавіючу сталь. Вона не така міцна і не так добре тримає заточення, але метушні з нею набагато менше.

Місця придбання

Ідеальний варіант - офіційний магазин конкретного виробника. Там ви точно купите оригінальні вироби, з гарантією, з подальшим обслуговуванням і розумінням, що придбали річ, що коштує своїх грошей. Ось тільки вибір у них досить обмежений. Тож у справу вступає другий варіант – офіційний представник кількох виробників. Наприклад, інтернет-магазин Ібіс. Ми співпрацюємо як із вітчизняними, так і зарубіжними компаніями, що займаються ножами, спорядженням для туризму, полювання та риболовлі. Тож відповідаємо за якість продукції, з якою працюємо. Крім того, у нас чудовий вибір спорядження, а наші консультанти реально в ньому розуміються. І, наприклад, без проблем підкажуть, який точильний камінь і з якою зернистістю краще підійде для обслуговування ножа, залежно від його марки. Тож – звертайтеся!