За харчовою цінністю гриби майже нічого не варті. Ми їмо їх для смаку та збираємо для задоволення. Як збирати гриби, щоб ніщо не завадило нам розслабитись? Як відрізнити їстівні гриби від неїстівних та від отруйних?
Безліч корисної інформації, а також актуальних новин України та світу ви знайдете на сайті https://espreso.tv/ukrayina!
Збір грибів - правила
І початківець, і досвідчений грибник повинні завжди пам'ятати одне залізне правило: збирайте тільки ті види грибів, в яких ми абсолютно впевнені, розпізнаємо їх без сумніву. Початківцям грибникам слід вирушити в ліс у супроводі досвідчених людей або взяти з собою грибний атлас. Власникам смартфонів рекомендуємо додаток The Mushroom Book.
Гриби – видові особливості
Хоча у більшості отруйних грибів під капелюшком є зябра, будьте особливо обережні з отруйними грибами, які прикидаються їстівними! Одним з них є подосиновик. Молоді та старі гриби також можуть не виявляти певних характеристик, оскільки вони можуть ще не розвинутися чи зникнути.
Гриби – зберігання та переробка
Зберігання та переробка теж небезпечний етап, адже їстівні гриби можуть виявитися шкідливими (але не смертельними!) якщо не дотримуватись певних правил, пов'язаних з їх збиранням та зберіганням.
Пам'ятайте, ніколи не збирайте гриби у пластикову сітку (так званий поліетиленовий пакет), тому що в пакеті без доступу повітря можуть утворюватися шкідливі токсини. Крім того, гриби у плівці мнуться і ламаються. Найкраще підійде плетений кошик. Також варто пам'ятати, що повернувшись із лісу, відразу приступайте до обробки – не чекаючи, поки в них розвинеться шкідлива цвіль.
Якої шкоди завдають отруйні гриби?
Вживання отруйних грибів може призвести до:
- уповільнення або прискорення серцевого ритму,
- порушення дихання,
- галюцинаціям,
- ураження клітин внутрішніх органів.
Пам'ятайте, що такі симптоми, як діарея, біль у животі, нудота та підвищення температури після вживання грибів, повинні спонукати вас негайно викликати швидку допомогу або звернутися до лікаря! У цьому випадку також варто спровокувати блювання, щоб якнайшвидше позбутися вмісту шлунка, і переконатися, який вид грибка привів до отруєння – це значно полегшить подальше лікування.
Отруєння грибами – лікування
При отруєнні грибами лікування полягає у промиванні шлунка та прийомі великої кількості активованого вугілля (зв'язує отрути грибів). Також проводиться симптоматичне лікування (корекція дефіциту рідини) та контроль функції печінки.