Досі впевнені, що комікси призначені лише для дітей? Тоді це можна сказати і про мультфільми, а вони бувають далеко не дитячими. Комікси – неповторний жанр, у якому сплелися літературні та графічні складові.

Колекціонери готові віддавати величезні гроші, аби отримати певні випуски або особливо рідкісні екземпляри. Будьте певні, що перед тим як покласти комікс під скло, вони його з величезним задоволенням прочитають. Наприклад, сторінка з «Людини-павука» 1984 року пішла з молотка за 3 мільйони доларів.

У всьому світі визнали комікси унікальним мистецтвом, яке припаде до душі і дорослим, і дітям.

Якими бувають комікси?

  • Західні комікси. Можна сміливо сказати, що це класичний вид;
  • Японські комікси називаються манга;
  • Графічні романи;
  • Стрипи.
  • Найбільш популярними та читаними є манга та західні.
  • Відмінності японських та західних коміксів
  • Кольорове оздоблення.

Американські комікси створюються завжди у кольорі. Це не дивно, оскільки класичний комікс наповнений динамікою, тому читачеві нудьгувати гарантовано не доведеться.

Манга дуже рідко буває кольоровий, частіше - чорно-білої. Це зроблено як здешевлення, а й полегшення праці мангаки (автора). Якщо випуск західного коміксу – це певна історія, то випуск манги є окремим розділом цілого тому. «Берсерк» – манга у стилі темного фентезі, складається з 400 томів і всі вони виходили по розділах.

Насиченість сцен

Класичні комікси наповнені динамікою максимально, тому стрибки подій – звичайна річ у сюжетній лінії. Персонажі можуть відкриватися від випуску до випуску. Типовий приклад тому: Ліга Справедливості, Люди Ікс.

Ефектний екшн прерогативу та манги, тільки головний упор тут зміщений саме на персонажів, їх емоції, переживання. Такий підхід чіпляє ще сильніше, змушуючи чекати на розв'язки і співпереживати головним героям. Щоб зрозуміти, про що ми говоримо, радимо прочитати «Наруто», «Людину-Бензопилу».

Персонажі та деталізація

Яскравість та деталізована картинка – візитна картка буквально всіх західних коміксів. Достатньо поглянути на костюми та ефекти персонажів головних, другорядних.

Деталізація манги не пряма. Тут мають значення образи, а також алегорії: великі очі – доброта, темні окуляри – негативні якості, примруженість – зрадник чи недобрі наміри.

Кольорова картинка, звичайно, набагато приємніша і чіткіша. Вона має великий ефект для читача. Але прочитавши кілька шедеврів манги, ви зрозумієте – що далеко не завжди голлівудське опрацювання варте самої історії.

Особливості читання

Західні комікси читаються, як завжди, тобто зліва-направо. Манга ж має сприйматися праворуч-ліворуч. Це з японської писемністю, тому цього правила слід дотримуватися.

В інтернет магазин коміксів та настільних ігор - Дім Ігор ви знайдете буквально все, що пов'язане із коміксами. В наявності завжди новинки, популярні історії для дітей та дорослих.