Вологий кашель зазвичай виникає при запальних захворюваннях дихальної системи. Основні ознаки вологого кашлю — відчуття слизу глибоко в бронхах і легенях, яке хочеться відкашляти, може супроводжуватися гучним гавкаючим ефектом. При продуктивному кашлі слизу багато, він добре відокремлюється. Також розрізняють малопродуктивний кашель, у якому слиз і секрет відокремлюється важко. Може бути виснажливим, не гучним, після тривалого нападу є відчуття відокремлення слизу в невеликій кількості. У будь-якому випадку потрібне лікування вологого кашлю.

Хвороби, що викликають мокрий кашель:

  • ГРВІ;
  • бронхіт;
  • пневмонія.

Слабовиражене відходження мокротиння може бути пов'язане з її підвищеною в'язкістю або ослабленим фізичним станом хворого. При цьому застосування спеціальних препаратів під час мокрого кашлю можна розріджувати мокротиння та полегшити відкашлювання.

Різниця між сухим та мокрим кашлем

Щоб самостійно зрозуміти, чим відрізняється сухий кашель від мокрого, необхідно протягом перших днів появи симптомів простежити, чи є мокротиння. При мокрому продуктивному кашлі слиз відокремлюється, навіть важко. При сухому немає відчуття мокротиння, напади більш поверхневого та частого кашлю. Також при самодіагностиці потрібно зіставити й інші симптоми захворювання — грип, алергія, попадання дрібних частинок у легені ззовні тощо.

Як зрозуміти, який це кашель виходячи з його тривалості? Захворювання, що супроводжується кашлем, може бути у гострій чи хронічній формі. Це може свідчити про різні причини патології:

  • гострий вологий кашель триває до 3 тижнів і зазвичай супроводжує ГРВІ або пневмонію, також швидко проходить сухий кашель, внаслідок механічного або хімічного впливу після усунення збудника;
  • підгострий стан може тривати до 8 тижнів, є наслідком запалення та інфекції;
  • хронічний кашель триває довше 8 тижнів місяцями.

Хронічний кашель сухого характеру може бути симптомом захворювань серця або шлунку, що виникає як побічна реакція на тривале використання інгаляторів. Хронічний продуктивний кашель часто буває проявом таких захворювань легень та бронхів, як астма, туберкульоз, хронічний бронхіт.

У процесі лікування кашлю у всіх вікових категорій препарат показав хорошу переносимість порівняно з іншими фітопрепаратами, що мають побічні ефекти. Лікування слід проводити під контролем лікаря та у разі виникнення ускладнень отримати невідкладну допомогу.