Оргтехніка бренду Kyocera відзначається високою якістю та надзвичайною швидкістю друку (до 35-40 сторінок за хвилину). Такі особливості викликанні унікальною будовою витратників. Деякі моделі мають незвиклу систему подачі тонера, через що неможливо просто засипати порошок до бункера, навіть зробивши отвір в корпусі. Технічні характеристики окремих зразків можна знайти на сайті або виробника, або сервісних центрів. Детально розписані інструкції та схеми допоможуть вдало розібрати та зібрати пристрій.
Картриджі з поршнем
Новітній зразок картриджа ТК-1200 оснащений циліндричною деталлю, що рухається під час роботи картриджа. Стрижень підштовхує тонерний порошок до місця змішування, яке розташоване навпроти отвору подавання. Коли тонер у витратнику закінчується, поршень знаходиться як раз біля блоку подачу. Тому неможливо в нього засипати новий порошок, адже стрижень з різьбою блокує доступ до відсіку. Для цього потрібно здвинути поршень вліво, але потім з’єднати його з рухомою гайкою. В практиці це виглядає так:
- Від’єднується кришка редуктора. Вона тримається на пластикових фіксаторах.
- Знімаються всі шестерні.
- Прибирається клапан отвору подавання тонера. Панель підіймається, а потім відтягується донизу.
- На протилежному кінці картриджа формується за допомогою свердла щілина.
- Витратник ставиться у вертикальне положення. При цьому частина з шестернями повинна бути вгорі.
- У відсік подачі вставляється викрутка або шпиця. Нею штовхається поршень і одночасно прокручується за годинниковою стрілкою (одним з важелів редуктора) стрижень.
- Гайка з’єднується з поршнем. Через просвердлений отвір можна побачити білу пластикову гайку. Стрижень прокручується проти годинникової стрілки, а гайка викруткою підсувається до поршня.
При правильному виконанні вказаних дій гайка перестає бути рухомою. Якщо провернути стрижень у протилежному напрямку, поршень почне вільно рухатися. В кінці процедури технічний отвір заклеюється герметичним матеріалом. Тільки тоді в бункер засипається вказана виробником кількість тонерного порошку. На своє місце повертається клапан. У вихідне положення ставляться шестерні, які потім закриваються кришкою редуктора, при цьому має пролунати характерне клацання. Аби правильно заправити конкретну модель картриджа Kyocera, потрібно ознайомитися з її інструкцією.
Інші особливості заправлення
Витратники серії ТК-11ХХ заправляються доволі просто. У корпусі зі сторони чіпу обережно просвердлюється технічний отвір. Через нього в бункер тонер-картриджа засипається відповідний об’єм порошку. Аби забезпечити контейнерові надійну герметизацію, щілина закривається гарячим клеєм або герметиком. Обов’язково змінюється чіп, після чого проводиться друк тестової сторінки.
Тонерні картриджі серії ТК-31ХХ оснащені спеціальним отвором для заправлення. Однак його кришка припаяна до корпусу, тому вона акуратно зрізається гострим ножем. Бункер заповнюється тонером. Якщо краї зрізу нерівні, то вони затираються абразивом. Потім на них наноситься невелика кількість герметика, кришка приклеюється. Чіп також заміняється, але, якщо такої можливості немає, то на панелі лазерного принтера одночасно утримуються декілька секунд дві кнопки: підтвердження та відмінити.
Під час проведення заправлення картриджа Kyocera перевіряється бункер відпрацьованого тонера. Відсік знаходиться в лівій частині принтера. Витягується пластиковий контейнер білого кольору, з якого видаляються відпрацьований тонер. Це лише декілька прикладів зарядки витратників фірми Kyocera. Відомо, що кожна конкретна модель має свої унікальні технічні характеристики, з якими варто ознайомитися в індивідуальному порядку.