Лімфоцити (білі кров'яні тільця) пов'язані з імунною системою та виробляють спеціальні антитіла (імуноглобуліни), що перешкоджають проникненню патогенів. Основне завдання лімфоцитів - надання допомоги організму у боротьбі з вірусами. Щоб виявити кількість лімфоцитів у крові, потрібно здати загальний аналіз крові – Nikolab.

Ознаки лімфоцитозу:

- Збільшення лімфатичних вузлів печінки та селезінки.

- Почервоніння та набряк слизових оболонок.

- Загальне нездужання.

- Озноб та різке підвищення або зниження температури.

- Блювота, порушення випорожнень.

Є безліч причин, здатних викликати лімфоцитоз (підвищений вміст лімфоцитів у крові). Підвищення лімфоцитів при інфекціях вказує на готовність організму дати імунну відповідь і почати боротьбу зі збудником.

При онкології лімфоцити підвищуються поступово і можуть досягти максимальної позначки лише за кілька років.

Де здати загальний аналіз крові ви можете дізнатися за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices!

Захворювання, які провокують лімфоцитоз:

- патології ендокринного характеру,

- астма,

- ревматологічні хвороби,

- алергія,

- неврастенія,

- червоний системний вовчак,

- травми, опіки, переломи,

- ураження організму паразитами,

- недоліки вітаміну В12.

Шкідливі звички підривають імунітет, що призводить до зростання кількості лімфоцитів. При регулярних посилених фізичних навантаженнях рівень лімфоцитів зростає. Дітячий лімфоцитоз прийнято називати фізіологічним, т.к. він пов'язаний із природними віковими змінами в імунній системі. У прихильників жорстких дієт та вегетаріанства так само може спостерігатися лімфоцитоз.

Важливо! Лімфоцитоз – не самостійний діагноз. Він лише виступає одним із симптомів.

Щоб дізнатися кількість лімфоцитів у крові, слід звернутися до лікаря. Він вимірює рівень лімфоцитів з допомогою клінічного аналізу крові. При виявленні відхилень від норми фахівець може призначити комплексне обстеження, наприклад:

- рентгенографію,

- УЗД,

- гістологію,

- тести для визначення типу збудника,

- розширений аналіз крові,

- бактеріологічний посів,

- мікроскопію мокротиння.

Така детальна діагностика дозволяє встановити фактор, що провокує лімфоцитоз та розробити ефективний план лікування. Лікар підбирає медикаменти та процедури відповідно до індивідуальних особливостей пацієнта та характеру основного захворювання.

Державні установи переповнені пацієнтами, а отже, є ризик підхопити інфекції, що літають у повітрі. Якщо ви цінуєте здоров'я і не готові чекати на свою чергу кілька годин у переповненому коридорі, то ви можете звернутися до приватної лабораторії.