Наявність сімейних патологій, що передаються з покоління до покоління. Навіть якщо вас нічого не турбує, ви чудово почуваєтеся і ні на що не скаржитесь, для профілактики варто обов'язково пройти обстеження. Найменші генетичні порушення під впливом певних чинників можуть призвести до серйозних проблем у майбутньому.

Дізнатися більше про проведення аналізу на генетичну сумісність ви можете за посиланням https://diagen.com.ua!   

Кому рекомендується пройти обов'язкове генетичне обстеження:

- Вагітні жінки – дозволяє провести ранню діагностику небезпечних життя патологій плода. Це дозволяє батькам, які не готові виховати хвору дитину прийняти рішення про проведення штучних пологів.

- Жінки, у яких діагностовано безпліддя невідомого походження.

- Дітям з підозрою на відставання у розвитку, у зростанні, у статевому дозріванні.

- Жінки, які не одноразово зіткнулися з викиднями або мертвінням.

Генетичні захворювання не завжди виявляються в ранньому дитячому віці, тому людина може не здогадуватися, що в неї в організмі одна з хромосом дала збій. Не варто за проблем зі здоров'ям, особливо щодо репродуктивної системи, ігнорувати рекомендації лікаря пройти генетичне обстеження.

Генетичне тестування обов'язково рекомендується парам, які хочуть зачати дитину шляхом ЕКЗ. Без аналізу є ризик, що багаторазові спроби завагітніти закінчаться викиднями.

Як проводиться генетичне тестування

Для проведення аналізу пацієнта беруть 5 мл цільної крові, яка вирушає до лабораторії для подальшого дослідження. Спеціальної підготовки не потрібно (за винятком тесту на ДНК), але, як і всі аналізи крові, краще здавати його натще. Обмежень у періодичності здавання матеріалу на генетику немає.

Генетичний аналіз у вагітних жінок

Усі жінки, які перебувають на обліку в жіночій консультації, складають тест, що дозволяє ще в утробі визначити у дитини синдром Дауна та Едвардса, міопатію Дюшена, серйозні неврологічні відхилення. Показники аналізів кожному терміні відрізняються. При найменших відхиленнях жінка прямує більш ретельне обстеження.

Генетичне дослідження у новонароджених

Чим раніше виявлено генетичне відхилення, тим вищі шанси врятувати здоров'я малюка. У перший тиждень життя кожній дитині робиться неонатальний скриніг із забором невеликої кількості крові з п'яти. Завдяки дослідженню можна своєчасно виявити такі патології як вроджений гіпотиреоз, адреногенітальний синдром, муковісцидоз тощо.