Насамперед, необхідно сказати, що купівля контактних лінз без попереднього огляду, практики та консультації фахівців – це гра зі здоров'ям очей. Контактні лінзи – це стороннє тіло в оці, і для здорового та безпечного носіння необхідно використовувати спеціальні прилади для перевірки придатності лінзи для конкретного ока.
Контактні лінзи розрізняють за такими параметрами:
1) терміни носіння та відповідно їх заміна на нову пару;
2) тип матеріалу;
3) за видом корекції зору.
Рекомендації щодо періоду використання
Першим міркуванням при виборі відповідних контактних лінз має бути те, як часто і в яких випадках планується використовувати контактні лінзи. Відповідь на це питання далі залежить від подальшого вибору контактних лінз, в основному через тривалість і частоти носіння контактних лінз.
Щоденні контактні лінзи - одноденні лінзи із плановим періодом заміни за день. Тобто їх носять лише один день, а ввечері викидають. Це найздоровіший варіант для носіння контактних лінз. Після одного дня носіння на лінзі не утворюються білкові відкладення, які можуть бути причиною не тільки механічного подразнення ока, а й кон'юнктивіту та розвитку непереносимості лінзи в оці. Тому вони також дуже підходять для алергіків.
Найбільшою перевагою одноденних лінз також є те, що вони не вимагають додаткового догляду. Їх просто надягають, а потім викидають, їх не потрібно зберігати в розчині та щодня чистити.
Двотижневі контактні лінзи із 14-денним графіком заміни. Такі різновиди лінз носять вдень протягом 14 днів, а вночі зберігають у розчині. Вони також більш здоровий варіант, тому що вони знаходяться в очах протягом більш короткого періоду часу. Підходять як для постійного носіння, так і для періодичного використання та чергування з окулярами.
Місячні контактні лінзи передбачають планову зміну через 30 днів. В деяких моделях можна час від часу спати.
Властивості матеріалу
Матеріал контактної лінзи є найважливішою характеристикою лінзи. Він показує, наскільки зручна, гнучка та нешкідлива для здоров'я лінза, і часто є вирішальним фактором для конкретного користувача. Тому, якщо ви шукаєте відповідні контактні лінзи або хочете змінити модель, рекомендуємо звернути увагу на сучасні силіконо-гідрогелеві матеріали. Вони поєднують в собі всі чудові властивості обох матеріалів (силікону та гідрогелю), завдяки чому лінза має високу киснепроникність і вміст води.