Сучасні технології допомагають бізнесу виходити новий рівень. Якщо раніше компанія чи магазин обмежувалися локацією і могли продавати товар лише на невелику аудиторію, то завдяки діджиталізації бізнес виходить на інший рівень. Створення інтернет сайту дозволяє продавати товар по всій країні та за її межі. Давайте розберемо, наскільки складне створення інтернет-магазину з нуля і що для цього потрібно.

Вигоди відкриття інтернет магазину

Для бізнесу інтернет магазин, створення якого сьогодні не займає багато часу, це шлях до масштабування та розширення можливостей. Поріг входу невисокий. Можна розробляти його з нуля, наймати команду програмістів, або вибрати готові рішення. Наприклад, на Solomono ви можете відкрити власний бізнес за хвилину. Далі залишається наповнити вітрину товаром та запустити в роботу.

Фінансові витрати на відкриття невеликі, порівняно з традиційним магазином. Ви можете вибудовувати гнучкий графік роботи, а головне обслуговувати клієнтів у будь-який час. Навіть коли ви спите, ваш бізнес працює. Заявки обробляються в робочий час, але клієнти можуть робити замовлення будь-коли.

Завдяки мобільності підвищується лояльність клієнтів. Інтернет магазин працює як на мобільних пристроях, так і на комп'ютерах. Ви також можете обробляти заявки безпосередньо з телефону. Легка комунікація дозволяє швидко відповідати на запитання клієнтів та доводити угоди до кінця.

Розширити асортименти товару легко. Додайте нові картки, надайте інформацію, сегментуйте розділи. Це легше, ніж обслуговувати справжні вітрини. Створення інтернет магазину в Україні вигідно своєю простою системою оподаткування. Це чудовий шлях до початку своєї справи.

Як створити інтернет магазин: поради

Створення інтернет сайту займає небагато часу, якщо правильно підійти до справи. Наперед продумайте, як буде влаштована бізнес-модель вашого магазину, як ви бачите асортимент товару, цільову аудиторію. Ось кілька порад, які допоможуть зробити якісний діджитал продукт:

  • Зведіть вкладення до мінімуму. Не потрібно закуповувати багато товару, обмежтеся кількома одиницями, для зберігання яких не потрібні склади. Інтернет магазин легко масштабувати, почніть з малого. Solomono чудово підходить для економії при запуску.

  • Проведіть аналітику. Ви повинні зрозуміти, що, кому і як ви продаватимете. Продумайте логістику доставки, шлях від замовлення до реалізації, способи залучення клієнтів. Вибудуйте бізнес-модель.

  • Продумайте унікальну торгову пропозицію. Чим ви відрізнятиметеся від конкурентів? Чому люди мають обирати вас? Це головні питання, які допоможуть вийти на конкурентний ринок та зайняти свою нішу.

  • Поступово розвивайте команду. Робити все самостійно – це добре, такий підхід можливий на ранньому етапі. Але надалі вам потрібно розширювати команду, наймати менеджерів із продажу, контент команду для наповнення та підтримки магазину.

  • Вчиться автоматизувати процеси. Допомагають діджитал інструменти. Чим хороший Solomono: він відразу включає велику кількість інструментів, які допомагають запустити та підтримувати ваш магазин. Вам не доведеться звертатись до сторонніх сервісів. Один із важливих принципів ведення онлайн-бізнесу – спрощення та автоматизація.

Ці поради допоможуть у створенні інтернет сайту для торгівлі. Звичайно, є багато нюансів, але якщо використати готові рішення, з більшістю проблем ви не зіткнетеся.

Помилки при створенні інтернет магазину та як їх уникнути

Щоб зменшити ризики при створенні інтернет магазину в Україні, потрібно розуміти, з якими помилками ви можете зіткнутися і як їх уникнути. Перша помилка – неправильна постановка цілі. Для чого вам онлайн магазин? Заробити гроші, почати працювати на себе? Перш за все, ви повинні зрозуміти, які потреби для ваших клієнтів буде закривати ваш бізнес, і як ви можете зробити своїх покупців щасливими.

Друга помилка – неправильний вибір ніші. Вона може виявитися висококонкурентною або просто не підходити вам. Ви повинні розбиратися в ніші та розуміти, що ви продаєте своєму клієнту. Порада: зробіть список із 20 і більше ніш, у яких ви можете працювати, та проведіть аналітику. Подивіться на конкурентів, ознайомтеся з маржинальністю товару та подумайте, чи зможете ви на тривалій дистанції працювати у цьому напрямі.

Відсутність чіткого плану дій – ще одна поширена помилка. Починаючи створення інтернет магазину з нуля, у вас має бути план дій мінімум на 3 місяці, в ідеалі – на рік.

Не затягуйте запуск. Це ще одна популярна помилка. В надії передбачити будь-які ситуації, підприємець закопується в аналітику, продумування ідей, зміну дизайну та підбір товарів. У результаті магазин може не запускатись місяцями. У Solomono можна створити сайт за пару хвилин, поступово почати наповнювати його і за кілька днів запустити магазин в роботу. Користуйтеся готовими інструментами та вдосконалюйте свій онлайн бізнес поступово.