Продавати в Інтернеті зараз стало навіть ефективніше, ніж винаймати приміщення і відкривати реальний магазин. Власники інтернет-магазинів не обмежені одним місцем, авжеж можна доставити товар у будь-яку область України чи світу. А найголовніше – витрати на інтернет-магазин в рази менші. Читайте далі щоб дізнатися прості кроки створення інтернет магазину з нуля

Крок 1 – вибір торгової ніші

Якщо ви ще не визначилися, який товар хочете продавати, зверніть увагу на декілька порад про вибір успішної ніші для створення інтернет-магазину з нуля:

  • проаналізуйте ринок, дізнайтеся які товари зараз найкраще продаються;

  • розрахуйте відсоток який ви зможете накинути на товар, щоб мати хороший чистий прибуток;

  • проаналізуйте товари і ціни конкурентів у обраній ніші.

Популярними нішами для створення інтернет-магазину в Україні завжди залишаються: одяг, аксесуари, техніка, еко-товари, косметика і догляд за тілом, спорт товари, товари для дому, зоотовари.

Крок 2 – пошук надійних постачальників

Наступним етапом для створення інтернет-магазину в Україні буде побудова ділових відносин с постачальником. Ви можете замовляти товари та матеріали з закордону або в межах країни. 

Існує декілька варіантів співпраці з постачальниками: закупівля товару із зберіганням на власному складі, закупівля товару із зберіганням на складі постачальника та дропшиппінг. Перші два варіанти досить зрозумілі, тому розберемо детальніше дропшиппінг. 

Дропшиппінг – це ланцюг поставок, який передбачає, що інтернет магазин виставляє у себе товар, а коли клієнт хоче його придбати, надсилає данні постачальнику, який відправляє товар клієнту та процент від продажу магазину. 

Зараз це доволі розповсюджена схема для інтернет-магазинів, створення такого магазину не вимагає наявності складського приміщення та великої суми грошей для закупівлі товарів. 

Хороший постачальник обов’язково повинен відповідати таким критеріям:

  • досвід та позитивна ділова репутація

  • відгуки відомих інтернет-магазинів

  • гарант якості

  • оптова ціна

  • встановленні умови при яких пошкоджений товар буде замінено або відремонтовано постачальником без додаткової оплати

  • швидка доставка 

  • широкий асортимент представлений у каталозі

Крок 3 – домен та хостинг

Ви вже вирішили усі питання щодо товару, тому саме час перейти безпосередньо до створення інтернет сайту. Спочатку необхідно обрати доменне ім’я. Це адреса вашого сайту у мережі Інтернет, за допомогою неї можна знайти сайт у пошуку. 

Якщо ви вже маєте власний бренд, то краще буде використати ім’я бренду для домену. Таким чином ваші старі клієнти зможуть вас відшукати. При створені нового доменного імені зробіть його легким до вимови та запам’ятовування, він повинен відображати тему вашого інтернет-магазину або викликати асоціації.

Хостинг – це місце на сервері, яке надає провайдер для розміщення вашого сайту. Це завжди небезкоштовна послуга і потрібен досвід у цій сфері, щоб обрати правильний хостинг. Ви повністю новак у цій сфері? Тоді краще довірте це професіоналам. І врятуйте себе від втрати грошей на погано працюючий сайт. 

Крок 4 – пошук підрядника

Створення інтернет сайту можна довірити спеціальним сервісам, які мають команду професіоналів і допомагають створювати інтернет-магазини. Зазвичай подібні сервіси пропонують різні пакети послуг за варіабельними цінами. Ви можете обрати послуги за вашим бюджетом і бажаннями. Але навіть з мінімальним вкладом ви отримаєте добре працюючий сайт з відмінним дизайном. 

SoloMono – це сервіс, який гарантує великий функціонал, вражаючу кількість модулів і повний контроль для вас. Сайт вашого інтернет-магазину буде працювати швидко, а ви зможете адаптувати його під власні бажання і отримувати прибуток з продажів від самого початку. Обирайте надійний сервіс!

Крок 5 – наповнення сайту

Створення інтернет сайту пройшло успішно, а це означає що ви можете наповнити каталоги товарами і почати продавати. Описи товарів повинні бути детальними та привабливими, а фото якісними і красивими. 

Для зручного заповнення каталогів ви можете використовувати імпорт даних з xls-файлу або синхронізацію з системою 1C.

Крок 6 -  налаштування онлайн оплати і способів доставки

Часто системи оплати вже йдуть у комплекті зі створеним сайтом, якщо вони відсутні, додайте одну чи декілька, наприклад LiQPay, Portmone, PayPal тощо. Способи доставки пропишіть на сайті, створення інтернет магазину в Україні передбачає що, це може бути Укр Пошта, Нова Пошта, Міст Експрес чи інші. 

Крок 7 – реклама

Використайте декілька з можливих каналів реклами для залучення нових покупців. Це може бути:

  • SEO-оптимізація

  • E-mail розсилка

  • Соціальні мережі

  • Реклама Google

  • Контекстна реклама тощо.

Після виконання усіх кроків ви отримаєте прибутковий бізнес, але не забувайте постійно аналізувати і покращувати ваш інтернет-магазин.