Торф — це природна сировина, яка утворюється в землі в умовах недостатньої кількості кисню та підвищеної вологості. Пласт торфу може залягати як на глибині кількох метрів, так і біля поверхні. Торф утворюється з органічного матеріалу — залишків дерев та інших рослин, а також частинок різних мінералів.
Торф може використовуватися:
-
в енергетичній промисловості;
-
у сільському господарстві як добриво чи для створення родючого шару ґрунту;
-
як адсорбент для очищення води;
-
для виробництва деяких медикаментів.
Специфіка використання торфу визначається способом його оброблення. Це може бути хімічний спосіб, завдяки якому із сировини виготовляються сорбенти й медикаменти, та механічний спосіб. У процесі механічного оброблення склад торфу не змінюється, відбувається лише брикетування торфу. Брикети, які мають високу теплотворну здатність (15–18 МДж/кг), використовуються як тверде паливо.
Обладнання для перероблення торфу
До складу найпоширеніших технологічних ліній для брикетування торфу в Україні зазвичай входять 13–15 одиниць обладнання. У процесі роботи з торфом обов’язково використовуються стрічкові конвеєри — це найзручніший спосіб транспортування сипкого матеріалу. Для відділення великої фракції (понад 8 мм) застосовуються вібраційні грохоти — металеві рами із ситами, похило підвішені на пружинах. Подрібнення торфу проводять у молоткових або колосникових дробарках. Обов’язковими елементами будь-якої технологічної схеми брикетування торфу є також механізовані бункери та масивний механічний прес. Розміри та форму брикетів можна змінювати залежно від їхнього призначення.
Для зручності транспортування та експлуатації брикети фасуються в мішки. Процес брикетування торфу в Україні також повністю автоматизований. Після остигання готові брикети за допомогою стрічкового конвеєра подаються до дозатора. Потім повні мішки доставляються до спеціальної машини, призначеної для їх зашивання.
Чому вигідно використовувати торф’яні паливні брикети
Останнім часом через значне зростання цін на природний газ ведеться активна робота з переведення електростанцій та опалювальних котлів на тверде паливо. Тут конкуренцію вугіллю успішно складають торф’яні паливні брикети. Окрім нижчої вартості теплової енергії, отриманої з брикетів, важливу роль відіграють транспортні витрати, адже доставка вугілля чи іншого палива може коштувати значно дорожче, ніж місцеве брикетування торфу.
Компанія BIOsmartex пропонує комплексні рішення в галузі перероблення та брикетування торфу в Україні, що передбачають усі технологічні етапи: складування, транспортування, сепарацію, сушіння та брикетування.