Криптогаманець — це набір програмних та/або апаратних методів, що дозволяють купувати, продавати, зберігати криптовалюту або передавати її іншим користувачам. Їхнє функціонування, як і робота всього криптовалютного ринку, підпорядковане технології блокчейн (Blockchain).

Більше корисної інформації та новин крипторинку шукайте на https://cryptonovunu.com/!

Криптовалютні гаманці забезпечують своїм власникам:

  • низькі витрати та високу швидкість проведення фінансових транзакцій;
  • підвищений ступінь безпеки операцій, прозорість та доступність;
  • гарантію анонімності, збереження особистих даних та криптовалюти;
  • легкість та простоту купівлі/продажу цифрової валюти на сайтах-обмінниках;
  • незмінність та незворотність скоєних угод.

2016 року Кембриджський університет провів масштабне дослідження, присвячене ринку криптовалют. Згідно з отриманими даними, на той час у світі налічувалося понад 35 млн. зареєстрованих криптовалютних гаманців. Зростання з 2013 року – більш ніж у 4 рази (з 8.2 млн.). З огляду на цю динаміку можна припустити, що до кінця 2022 року кількість цифрових гаманців «перевалить» за позначку в 150 млн.

Головна особливість криптогаманців – надійний криптографічний захист операцій із ними. Для цього використовуються два типи ключів:

  • відкритий (публічний),
  • закритий (приватний).

Ініціюючи транзакцію, користувач використовує публічний ключ, який знаходиться у відкритому доступі. Інформація про транзакцію (сума, адреси гаманців) доступна для всіх учасників системи. Однак розшифрувати послання та отримати гроші може лише той учасник, адреса якого вказана у відправленні. Для цього використовується закритий ключ, доступний лише його власнику.

Подати принцип роботи криптогаманця, а також відкритих і закритих ключів, найкраще на простому прикладі, що описує переказ електронних коштів.

Користувач ініціює переведення n-ої суми з гаманця A в гаманець B.

Дані про переказ, суму та адреси відправника та одержувача (їх публічні ключі) записуються в інформаційний блок, який підписується закритим ключем власника гаманця A.

Блок передається всім (!) учасникам мережі блокчейн для підтвердження операції.

Учасники мережі ініціалізують відправника та одержувача, перевіряючи їх публічні ключі, та підтверджують транзакцію (процес протікає в автоматичному режимі).

Власник гаманця B, використовуючи свій закритий ключ, розшифровує адресоване послання і отримує переклад.

Інформаційний блок, перевірений та підтверджений усіма (!) учасниками мережі, додається до загального ланцюжка блоків.