Вітамін D3 недооцінюють, говорячи про нього лише в контексті фосфорного обміну. Без цього елементу в принципі не може нормально функціонувати організм та системи всередині нього. Синтез його доволі складний: він з’являється у шкірі під впливом сонця, а після отримує «робочу» форму вже у нирках та печінці. Якщо вітамін у вас в дефіциті, знайти замінники можна за посиланням https://apteka911.ua/shop/vitamin-d3 у МІС Аптека 9-1-1.

7 функцій вітаміну D3

В людському організмі ферменти від метаболізму D3 знаходяться майже у всіх тканинах органів. Через це можна вважати, що вітамін напряму впливає на роботи серця, мозку, судин, очей, печінки тощо. Речовина бере участь у створенні оболонок на нервових волокнах, тож при дефіциті нерви гірше між собою з’єднуються.

Головні функції D3:

  • регулює метаболізм глюкози й інсуліну;
  • підтримує процеси репродуктивної системи чоловіків та жінок;
  • нормалізує роботу серця та судин;
  • регулює процеси обміну калію та фосфору;
  • підтримує роботу нервової системи;
  • допомагає м’язам бути в тонусі;
  • стимулює імунну систему.

Виявити у себе недостатню кількість вітаміну можна за загальними чинниками. Про це свідчать постійний тупий біль, слабкість, спазми у м’язах, випадіння волосся, погіршення стану нігтів, постійне відчуття стомлення. У жінок нестача може приводити до порушень у менструальному циклі.

Чим старше — тим важливіше

Вплив вітаміну D3 на організм та самопочуття людини збільшується разом з її віком. Після 50-55 років шкіра втрачає можливість швидко синтезувати потрібну кількість речовини. Через це люди похилого віку складніше пересуваються, у них погіршується пам’ять та здатність чітко й швидко думати, знижується концентрація уваги.

У людей від 35 до 50 дефіцит «сонячного вітаміну», як його ще називають, викликає зниження кісної маси. Через це збільшується ризик остеопорозу, артриту, артрозу тощо. Профілактикою цих хвороб частіше виступає саме вирівнювання кількості вітаміну D.