При виборі тканини для спецодягу на https://stg.ua/ необхідно враховувати специфіку діяльності працівників, вимоги державних стандартів до гігієнічності, комфорту та безпеки в умовах експлуатації. Фахівці компанії stg.ua розкажуть про різновиди та властивості матеріалів для різних сфер діяльності.

1. Спецодяг із саржі

Саржа – тип тканини з саржевим плетінням (переплетення основних ниток та качка відбувається по діагоналі), яку зазвичай виробляють із довговолокнистої бавовни, шовку або льону, рідше – синтетичних волокон. Діагональ буває право-або лівосторонньою.

Матеріал добре пропускає повітря (якщо у складі переважають натуральні волокна) та зберігає тепло. Одяг не електризується, має високу щільність, легко піддається пранню та заміні фурнітури, що виключає необхідність частої купівлі уніформи.

Призначення: Тканина підходить для персоналу, який працює як у спекотних кондитерських цехах, так і в приміщеннях з холодними температурами, наприклад, оснащених холодильним обладнанням.

2. Спецодяг з бязі

Бязь це бавовняна тканина, яка дає шкірі дихати, гіпоалергену та гігроскопічна. Відрізняється від саржі способом переплетення, що надає підвищеної густини (не менше 145 гр на м2).

Призначення: з матеріалу шиють робочу уніформу для пекарів, кондитерів, кухарів та санітарний одяг.

3. Спецодяг із молескіну

Молексин – найбільш щільний представник бавовняних тканин. Посилене сатинове переплетення надає матеріалу високу пиленепроникність, тому молескін ідеально підходить для робочих майданчиків з підвищеною запиленістю. Одяг легко піддається очищенню від дрібних частинок, що накопичуються на поверхні.

Де використовується: Борошномельні заводи, азбестові виробництва та інші підприємства, діяльність яких супроводжується підвищеною запиленістю повітря.

4. Спецодяг із тканини оксфорд

В основі тканини оксфорд лежить синтетичне волокно, найчастіше поліестер або нейлон. Для більшої міцності до основи додається профільована нитка, а водовідштовхувальні та вітрозахисні властивості матеріалу підвищуються за рахунок поліуретанового покриття (іноді – полівінілхлоридового).

Область застосування: спецодяг для мисливців, рибалок та туристів. У цій сфері застосовується оксфорд щільністю 210 D і 240 D (чим товстіша нитка, тим щільніший матеріал).

5. Спецодяг із тканини грета

У сировинному складі містяться однакові пропорції бавовни та поліефіру. Особливість тканини полягає в тому, що синтетичне волокно домінує на лицьовій стороні, що піддається впливу зовнішнього середовища. Виворітна сторона переважно натуральна, оскільки постійно контактує з тілом і повинна пропускати повітря. Такі властивості грета набула завдяки саржевому переплетенню ниток.