Паперові книжки на уроках історії, штучні моделі із пластику в кабінетах медичних навчальних закладах та обережне виростання найпростіших хімічних сполук під наглядом шкільного вчителя. Все це — звичний нам процес навчання, який ми спостерігали у часи власного дитинства, і навіть відправляючи наших дітей до школи — ми досі спостерігаємо застарілі методи навчання які не дають розвинути весь потенціал.

Використання мультимедійних дощок, планшетів, комп'ютерних класів безперечно вплинули на освітній процес.

Якщо говорити про Україну, часто ми бачимо, як за бюджетні кошти школи володіють мультимедійним обладнанням, новими комп'ютерними класами, планшетами.

Але чи дає ця можливість вчителю максимально ефективно використовувати технології в освіті, а учням отримувати необхідні для сучасного розвинутого світу навички та уміння?

VR як спосіб покращити освітній процес

Дедалі ширшого використання в освіті набуває віртуальна реальність (VR) – абітурієнти можуть ознайомитися зі своїми майбутніми університетами й прогулятися їхніми територіями, навіть не виходячи з дому.

В основі навчання із застосуванням віртуальної реальності лежать імерсійні технології – віртуальне розширення реальності, що дозволяє краще сприймати та розуміти навколишню дійсність. Тобто, вони буквально занурюють людину в задане середовище.

Одним із ключових факторів поширення технології буде збільшення доступного VR-контенту. Не лише для шкіл, а й для університетів та інших закладів. При цьому використовувати віртуальну реальність у навчанні можна у будь-якому віці – як для учнів молодших класів, так і для людей у віці, які вирішили освоїти нову професію або вдосконалити свої навички.

Існують великі компанії, які приймають замовлення створення освітнього контенту для навчання. Тобто школа чи вуз цілком може замовити унікальну програму та використати у своєму навчальному процесі. Одним з таких вдалих прикладів є AR_Book.

AR_Book — це безліч можливостей для вивчення візуальної інформації яка раніше була тільки надрукована у підручниках; 3Д моделі які можна вертіти у різні сторони та познайомитись з усіма можливими деталями які раніше були на окремому зображенні.

У цьому випадку навіть звичайна лабораторна робота може перетворитися на справжній квест з ефективним використанням інформаційних технологій, діти розуміють принципи роботи тих розумних пристроїв.

Детальніше можно ознайомитись за посиланням https://arbook.info/