Біль - це "сигналізація" організму, що попереджає про небезпеку. Завдяки болю ми ставимося до нашого тіла з увагою і обережністю, вона допомагає уникнути травм і вчасно відреагувати на захворювання, що розвивається. Однак, на відміну від автомобільної сигналізації, біль «відключити» не так просто. Для цього необхідно правильно підібрати знеболюючий препарат. Купити знеболюючі за вигідною ціною ви завжди можете на сайті інтернет-аптеки Здорова родина!
Види знеболювальних ліків
У медицині застосовуються різні групи знеболюючих препаратів, вибір конкретних ліків залежить від діагнозу та локалізації болю. До основних груп засобів, що мають знеболювальну дію, відносяться:
- нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ, або НПЗП),
- ненаркотичні анальгетики, або анальгетики-антипіретики,
- спазмолітичні засоби,
- місцеві анестетики,
- комбіновані знеболювальні.
Деякі ліки від болю є безрецептурними, але існують препарати, які суворо відпускаються за рецептом лікаря, наприклад, сильнодіючі речовини групи опіоїдних (наркотичних) анальгетиків.
Нестероїдні протизапальні засоби
Найчастіше НПЗЗ призначаються при запальних захворюваннях хребта, суглобів, м'язів, невралгії, неускладнених травмах. Крім цього НПЗЗ може застосовуватися при лихоманці, менструації, зубного болю та інших запальних процесах в організмі. Ліки випускаються у різних лікарських формах: таблетки, свічки, лініменти, розчини для ін'єкцій.
НПЗЗ слід приймати з обережністю, суворо дотримуватися дозування та тривалості курсу лікування. Препарати цієї групи впливають на слизову оболонку шлунка та кишечника. Неконтрольований прийом може призвести до утворення ерозій та виразок шлунка та дванадцятипалої кишки. Виписуючи препарат на тривалий термін, лікар обов'язково призначить додатковий прийом ліків для захисту слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту.
Крім того, в деяких випадках неправильний прийом НПЗЗ може призвести до кровотечі внаслідок порушення згортання крові.
До групи нестероїдних протизапальних належить безліч діючих речовин, для придбання більшості їх необхідний рецепт від лікаря. Серед безрецептурних препаратів найбільш поширені НПЗЗ на основі:
- Ібупрофену («Нурофен», «МІГ» та ін.).
- Ацетилсаліцилової кислоти («Аспірин», «Упсарин Упса» та ін.)
Ненаркотичні анальгетики
Препарати цієї групи також звуться анальгетики-антипіретики. Застосовуються при високій температурі як жарознижувальний засіб, а також для зняття слабкого та помірного больового синдрому, наприклад при головному та зубному болях, травмах або періодичних болях у жінок.
Найчастіше призначаються препарати парацетамолу («Панадол», «Ефералган», «Цефекон Д» та ін.).