Внутрішньопідлоговий конвектор – цікава альтернатива традиційному радіатору, що розміщується під підвіконням. Він вбудовується в підлогу й виконує ті ж функції, проте допомагає заощадити місце, що особливо важливо для невеликих приміщень. До того ж такий пристрій дозволяє створити інтер'єр, який буде незвичайним та ексклюзивним не на словах, а на ділі.
Основні функції
Внутрішньопідлогові конвектори призначені для обігріву приміщення. Вони використовуються:
- у невеликих кімнатах, де необхідно раціонально використати кожен квадратний сантиметр простору;
- у приміщеннях з частковим або повним панорамним склінням, де вертикальний радіатор загороджував би огляд та вносив би дисонанс у ретельно спланований інтер'єр;
- у дверних отворах – це дозволяє обігрівати відразу кілька кімнат, а заразом і перешкоджає виникненню протягів.
Цей опалювальний прилад практично непомітний завдяки тому, що вбудовується в підлогу так, що видно лише декоративні ґрати. Тому він чудово підходить для створення інтер'єрів у дусі мінімалізму.
Пристрій рівномірно розподіляє по кімнаті нагріте повітря. За рахунок розміщення поруч з вікном він перешкоджає утворенню грибка та накопиченню вогкості. Важливо й те, що прилад створює теплову завісу, спрямовану вертикально, та затримує потік холодного повітря від вікна. Тому можна не побоюватися протягів. Навіть якщо на вулиці стоїть прохолодна погода, власник будинку не відчуватиме дискомфорту.
Пристрій та принцип роботи
Установка внутрішньопідлогового конвектора проводиться у заздалегідь підготовлену нішу. Зверху розміщуються металеві ґрати: вони виконують дві функції – захисну та естетичну. Найчастіше їх виготовляють з алюмінієвих профілів з кроком 12 мм. Цього достатньо, щоб дитина не могла просунути між ними руку або щоб не провалилася лапа домашньої тварини.
Корпус виготовляється з металу, зазвичай це листова сталь, на яку нанесено антикорозійне покриття. Якщо виникає потреба у технічному обслуговуванні, ґрати можна прибрати.
У більшості випадків пристрої мають прямокутну форму. Це визначається місцем їх встановлення – усередині дверного отвору або вздовж вікна, зокрема панорамного. Але, якщо потрібно, можливі й інші рішення, наприклад, якщо треба огинати колону або розмістити обладнання в кутку.
За принципом дії такі обігрівальні прилади поділяються на три категорії, кожна з яких має свої особливості, переваги та недоліки:
1. Електричні
2. Водяні
3. Газові