Алкоголізм у сім'ї стає дедалі серйознішою соціальною проблемою. Виховувати дитину у такій сім'ї небезпечно. Навіть за наявності кохання переважає психічна залежність і людина не може виконувати батьківські обов'язки.

Через зневагу та відсутність уваги малюки вразливі. Між подружжям часті сварки, звинувачення, а провину покладають на дітей. З цієї причини можуть виникнути психічні проблеми під час зростання дитини та затримки у розвитку. І якщо батьки вчасно не розпочнуть лікування, наприклад, кодування від алкоголізму у Тернополі, то біди не уникнути. Часто ці діти є жертвами фізичного, зокрема сексуального, насильства. А у дорослому віці у них може розвинутися алкогольна залежність.

Що таке сімейна терапія?

Сімейна терапія - особлива гілка психотерапії, заснована на застосуванні теорії систем для розуміння особистості та її емоційних проблем та труднощів. Це означає, що свідомість індивіда, його поведінка та емоції розуміються через відносини, що існують у сім'ї.

Сімейна терапія була розроблена в середині 20-го століття Фрейдом та його учнями і використовувалася для лікування хворих на шизофренію та сімей правопорушників. Потім вона використовувалася для лікування алкоголізму. Таким чином, у пацієнтів з'явилася додаткова мотивація боротися із залежністю. У той же час сімейна терапія надає стовідсоткову підтримку після лікування для запобігання рецидивам.

Як працює сімейна терапія та терапія алкоголізму?

Для лікування алкоголізму у сімейній терапії використовують різні терапевтичні техніки. Модель сімейних систем передбачає можливість адаптації сім'ї до проблеми для створення балансу. Завдання методу полягає в тому, щоб дізнатися та змінити неправильні патерни спілкування, а також вивчити роль кожного члена сім'ї у розвитку залежності.

Психотерапія може мати вирішальне значення для повної реабілітації. Тому лікування від алкоголізму у Тернополі включає сімейну терапію. Команда медичних та психіатричних експертів включає у процес всіх членів сім'ї, щоб полегшити пацієнтові боротьбу із проблемою.

Когнітивно-поведінковий підхід спонукає всіх членів сім'ї виявити причину залежності. Потім, по мірі покращення комунікативних навичок, після протистояння та вирішення проблем, сім'я навчається тому, як змінити дисфункціональну поведінку. Багатомірна сімейна терапія включає безліч технік, які підкреслюють складні відносини, пов'язані з прийняттям сім'єю проблеми, емоцій, поведінки і навколишнього середовища.