На 38-му тижні в організмі майбутньої матері відбувається чимало змін. Доктора зазначають, що зміни проявляються так:

- Живіт стає більшим і твердішим, помітнішим за рух плода. Йому складніше рухатися через брак вільного простору.

- Найчастіше відбувається сечовипускання, але стає легше їсти та дихати. Це відбувається тому, що головка дитини опускається нижче і тисне на сечовий міхур.

- З сосків може виділятися прозора чи жовтувата рідина.

- Збільшується маса тіла, можуть виникати набряки, що проходять після пологів.

Дізнатися більше про те, як протікає 38 тиждень вагітності, ви можете на сайті nestlebaby.com.ua!

Які відчуття бувають на 38-му тижні вагітності?

У цей час організм жінки активно перебудовується та готується до пологів. З'являються болі в попереку та тазових кістках (вони поступово розходяться напередодні пологів). Виникає відчуття тяжкості унизу живота. Крім того, зникає задишка, проходить печія та легка нудота після їжі, якщо ці симптоми спостерігалися раніше. Жінка може відчувати слабкість та втому. Іноді виникають проблеми зі сном, оскільки прийняти зручну для сну позу стає набагато складнішим. При ходьбі в ногах можуть з'являтися болючі відчуття і набряклість через збільшене навантаження.

Чому тягне низ живота на 38-му тижні вагітності?

Причиною відчуттів, що тягнуть, стає положення плода. Головка дитини переміщається донизу, ближче до сечового міхура, тому може відчуватися важкість. До неприємних відчуттів може призвести і те, що матка постійно перебуває в тонусі. Провісники пологів можуть виникати за 1-2 тижні до початку пологового процесу. Слід звернути увагу на такі ознаки пологів, як:

- спазми, які нагадують менструальні болі;

- біль у спині;

- безбарвні виділення;

- болі в кістках тазу;

- раптові позиви до сечовипускання;

- розлад шлунку, діарея.

Початок родового процесу можна визначити за:

- відходженням навколоплідних вод;

- відходженням навколоплідної пробки;

- родовим сутичкам.

Важливо вміти відрізнити так звані сутички від справжніх. Хибні сутички, як правило, легкі та малоболючі. Вони відбуваються нерегулярно, тоді як передпологові битви трапляються через певний проміжок часу. Передпологові сутички відчуваються як стиск або тиск у животі, який триває від 30 до 70 секунд. Справжні сутички можуть змінюватись від судомних, як погана менструація або сильні діарейні спазми, до дуже болючих.