SMM-просування бренду або продукту починається зі стратегії. А стратегія включає в себе не тільки побудову правильних портретів аудиторії та меседжів. Один із головних чинників успіху - правильний вибір майданчика для комунікації з аудиторією. У різних соціальних мережах - споживають контент різні люди і ваше завдання - знайти свій "золотий самородок". 

Найпопулярніші соцмережі в Україні - це YouTube, Instagram, Facebook, та TikTok. У бренда зазвичай є 1-2 основні канали комунікації в соціальних мережах і додаткові канали. 

Як дізнатися, куди бігти насамперед і де шукати своїх потенційних клієнтів та адвокатів бренду - вас навчать на курсах з SMM. А поки що - ловіть кілька базових правил для старту роботи з бізнес-сторінками в соціальних мережах.

Як зрозуміти аудиторію

Щоб зрозуміти, яку соцмережу обрати для побудови стратегії та комунікації бренду - треба знати, хто ваша цільова аудиторія. Для старту - можна опитати вже наявних клієнтів і подивитися з ким працюють конкуренти.

Фахівцю важливо оцінити: 

  • Стать і вік
  • Проживання
  • Сімейний стан, наявність дітей.
  • Освіту і професію
  • Інтереси та хобі.
  • Рівень доходу та основні потреби.

Отримавши ці дані про клієнта, у будь-якій із соцмереж на них уже можна налаштовувати рекламу. А отже - отримувати більш-менш релевантну аудиторію, яку може зацікавити ваш продукт. Пріоритетною можна обрати ту соціальну мережу, яка прогнозує максимальне охоплення.

Де шукати клієнтів

Щоб зрозуміти, звідки до вас приходить найбільша кількість клієнтів, проаналізуйте статистику вашого сайту. Вивчіть джерела трафіку - шляхи приходу клієнта до вашого продукту за допомогою Google Analytics або SimilarWeb. Якщо користувачі приходять на сайт із соціальних мереж - подивіться з яких. У цій же статистиці ви побачите пріоритетні канали вашої аудиторії.

Чому треба перевіряти соцмережі конкурентів

Проаналізувавши соцмережі та сайти конкурентів, ви також можете побачити звідки вони отримують своїх клієнтів. Якщо у вас схожий товар або послуги, потенційно можна зробити припущення про те, що ваші клієнти приходитимуть з цих каналів і до вас теж. Тобто — вам треба бути там присутнім.

Аналіз сторінок конкурентів також допоможе оцінити, на який контент найкраще реагують користувачі, як проявляють активність тощо. Але вивчивши стратегію конкурентів — не копіюйте її. Радше знайдіть там слабкі місця і перетворіть це на свою перевагу.

Просування за правилами

Кожна мережа має певні обмеження щодо реклами та текстів, а також відео та зображень, які можна чи заборонено розміщувати. Наприклад, у соцмережах зазвичай забороняють рекламу лікувальних засобів, спиртного, товарів інтимного характеру, азартних ігор.

Крім того, для кожної мережі важливо мати продуманий контент-план. Перед тим як його робити, подумайте:

  • Яку цінність нестиме контент для читача?
  • Яке завдання для бізнесу вирішує контент?
  • Хто буде взаємодіяти з контентом у кожній соцмережі?
  • Про що пишуть конкуренти?
  • Хто та як буде створювати контент?

Пам'ятайте, що ідеальної соцмережі, яка гарантовано принесе конверсії, немає. Команді та бренду треба розвивати присутність у тих соціальних мережах, де найкраще представлена цільова аудиторія вашого продукту чи послуг.

Не повторюйте всю стратегію конкурентів: визначте свої цілі та завдання, щоб не допускати чужих помилок і пропонувати клієнту найкраще рішення його запиту. 

Тестуйте роботу в кількох соціальних мережах та не бійтеся змінювати пріоритетну соцмережу, якщо реклама і робота там не приносить бажаних результатів.