Розумне світло зустрічає буквально з порога розумного будинку. Коли ви відчиняєте вхідні двері, світло вітально запалюється. Корисна функція, при цьому далеко не єдина, що з'явилася на стику технологій освітлення, радіопередачі та мобільних пристроїв. Розбираємося, що таке розумне світло, з чого воно складається і як ним управляти вдома.

Як влаштоване розумне світло?

Концепція розумного будинку має на увазі управління пристроями голосом або через єдиний додаток на смартфоні та створення сценаріїв автоматизації. Все це справедливо і для розумного світла. Сам собою розумне світло — це:

- лампи - встановлюються в цоколь, наприклад, E27;

- локальні світильники - включаються до розетки;

- вбудовані світильники - живляться безпосередньо від електричної мережі, при цьому підключення до неї приховано у стелі або стіні. Найпростіший приклад - стельовий світильник;

- світлодіодні стрічки працюють через адаптери живлення, які в свою чергу підключаються до розетки.

Зверніть увагу на типи підключення до електромережі в системі розумний дім, це важливо для розуміння безлічі варіантів роботи. Кожен із приладів може бути звичайним або розумним. Щоб прилад «розумнішав», його постачають модулем бездротової передачі даних. Більшість працюють за Wi-Fi, Bluetooth або ZigBee.

Можливості розумного світла

Дистанційно можна настроювати такі параметри освітлювальних приладів, як:

- стан (ввімкнений/вимкнений);

- яскравість;

- колір;

- кольорова температура.

Є два основних методи управління розумним світлом: підключення звичайного приладу через розумний девайс (наприклад, звичайна лампа + розумна розетка) або використання безпосередньо розумних ламп, димерів, стрічок і т.д. Варіанти зручності зведені в табличку.

Розумну розетку можна віддалено вимкнути та ввімкнути, таким чином, маніпулюючи станом стандартного світильника. За допомогою розумного цоколя або вимикача теж можна провернути з лампочкою.

Якщо димований вимикач, то можна змінювати і яскравість. Це дуже зручна опція, але будьте обережні і переконайтеся в сумісності димера та лампи!

Ще одна фішка вимикачів - це робота від батарейки, що дозволяє масштабувати свою систему без втручання в мережу.

Розумне реле підключається безпосередньо до проводки, так що через нього можна контролювати стан як розетки, так і світильника, що вбудовується. Такі речі найкраще монтувати на стадії ремонту.