Борги — серйозна проблема, яка може торкнутися багатьох громадян, багато яких можуть не мати заощаджень і, більше того, мають проблеми з погашенням фінансових зобов'язань. Цього достатньо, щоб потрапити у фінансові проблеми та втратити контроль над своїм бюджетом. Як позбутися боргів і набути фінансової свободи, на ці важливі питання відповідає спеціаліст фінансового сервісу finprom.net Максим Юшицин.

Як позбутися боргу за "кредитами до зарплати"?

Небанківські кредити, популярні останнім часом, дуже часто можуть стати причиною боргових проблем. Такі кредити в МФО України відрізняються доступністю та короткими термінами погашення. На жаль, багато хто не враховує, що таке зобов'язання має бути повністю у достатньо короткий термін 2-3 тижні після його прийняття. Такий підхід може дуже швидко спричинити серйозні борги.

Першим кроком до покращення фінансового стану стане ретельний аналіз проблеми. Чому це сталося і як можна вирішити цю проблему? Усвідомлення своєї проблеми — це вже великий крок до позбавлення боргів. Не варто применшувати свій обов'язок і намагатися забути про проблему, тому що це нічого не дасть і може лише погіршити становище.

Як вибратися з боргів без грошей?

Нестача грошей — найпоширеніша причина боргів. Чи можна сплатити борги без грошей? Так, але це буде не так просто. Насамперед необхідно перестати влазити в нові борги. Взяти нові кредити, щоб погасити попередні, не є добрим рішенням. Таким чином, можна потрапити до спіралі боргів і буде дуже складно з неї вибратися. Найкращим рішенням буде скоротити непотрібні витрати або взяти на себе додаткову роботу, завдяки чому можна отримати готівку, яка піде на погашення боргів.

Причиною збільшення боргу часто-густо є безвідповідальне ведення домашнього бюджету. Потрібно ретельно проаналізувати свої витрати та по можливості обмежити їх до необхідного мінімуму. Може якийсь час можна обійтися без походів у кіно та кафе? Якщо немає грошей чи можливості скоротити витрати, консолідаційний кредит може бути єдиним рішенням.

Підготувати план погашення!

Щоб погасити свої борги, потрібно уважно прочитати кредитні договори, перевірити, яке зобов'язання вимагає негайного погашення. Боржники, які мають кілька активних кредитів і позик, мають бути добре організовані. Інакше вони можуть швидко потрапити до боргової спіралі та серйозних фінансових проблем. Погашення кількох фінансових зобов'язань одночасно потребує самодисципліни, терпіння та регулярності.

Контакт із кредиторами

Як позбутися боргів та уникнути стягнення судовими приставами? Обов'язково варто зв'язатися зі своїми кредиторами та не ігнорувати їхні спроби зв'язатися. Відхилення дзвінків, видалення текстових повідомлень та жбурляння листів від кредиторів — звичайна поведінка серед боржників. Однак робити цього не варто, адже це може лише зашкодити. Найкраще рішення — зв'язатися зі своїми кредиторами та домовитися про нові умови погашення. Банки чи кредитні компанії хочуть повернути позикові гроші, тому готові адаптуватися до поточних фінансових можливостей боржника та запропонувати йому нові умови погашення боргу.

Відсутність контакту та ігнорування кредиторів може призвести до того, що справу буде передано до суду, а далі — до судового пристава. Якщо це станеться, боржник може втратити свої активи та частину зарплати, яка щомісяця надходить на його банківський рахунок. Набагато найкращим рішенням стане зустріч із кредиторами та спроба домовитися про нові, досяжні умови погашення боргів. Можна попросити, наприклад, продовжити період погашення, що зменшить щомісячний платіж за зобов'язанням.

Консолідація мікропозик

Як варіант, можна розглянути оформлення довгострокового кредиту з невеликим відсотком для погашення всіх незакритих заборгованостей за простроченими мікропозиками. Однак, для цього потрібно все детально продумати і порахувати, і якщо економія на відсотках буде понад 30%, то можна всерйоз розглянути такий спосіб.

Наявність фінансової подушки

Немає заощаджень, які б допомогли дати можливість прогодувати себе, наприклад, після втрати роботи? Настав час подумати про створення фінансової подушки. Непередбачені витрати можуть статися з кожним. Коли вдасться розплатитися із боргами, варто подумати про відкладення грошей. Чим більше буде заощаджено, тим краще, але варто мати на руках щонайменше втричі більше за місячний заробіток.

Обов'язково варто відкладати певну суму грошей щомісяця — це не обов'язково мають бути великі суми. Після погашення боргів із фінансової подушки потрібно відкласти суму, яка була витрачена на оплату кредиту. Таким чином, можна швидко накопичити заощадження, які дозволять почуватися у більшій безпеці у разі раптових проблем.