Україна та українці: рекордсмени серед нас

Багато людей прагнуть досягти чогось значущого. Хтось хоче врятувати якомога більше життів, комусь кортить заробити багато грошей, наприклад, у гемблінгу за допомогою бонусів, які пропонує сайт Bonus Finder. А деякі люди встановлюють різноманітні рекорди, які назавжди залишаються в історії.

Багатьма рекордсменами у різних сферах є українці. Прочитати деякі важливі та цікаві рекорди ви зможете у цій статті.

52 літри донорської крові

Михайло Іванчук з 1988 по 2014 рік здавав кров 115 разів. Усього чоловік пожертвував 52 літри крові, завдяки чому врятував безліч життів. Допомагав він також бійцям зони АТО. Як каже власник продукту CasinoBonusFinder Тоні Слотерман, це рекорд альтруїзму, відповідальності та гідності.

Перший похід з Донецька до Києва

Його здійснив електрослюсар Віталій Макаренко у 1992 році. Чоловік пройшов цілих 750 кілометрів за 18 днів, в результаті чого схуднув на 18 кг.

Найдовше життя на горищі

Стефан Ковальчук прожив на горищі 57 років — з 1942 до 1999 року. У 1942 він переховувався від нацистів, а після перемоги — від призиву до радянської  армії.

Залишити своє сховище чоловік був змушений через смерть сестри, яка доглядала за ним до останніх днів.

Найдовший телемарафон

23 серпня 2011 року о дванадцятій годині на «5 каналі» розпочалося ток-шоу «Українська незалежність», присвячене 20-річчу незалежності України. Ток-шоу продовжувалося 52 години, на ньому:

  • обговорили понад 30 тем;
  • заслухали майже 200 гостей;
  • поспілкувалися з громадськими діячами, які на той момент перебували за кордоном.

Найдовший пісенний марафон

У наступному, 2012 році Михайло Поплавський організував пісенний марафон «Пісня об’єднує нас». Марафон продовжувався 110 годин без жодної перерви. Він стартував 29 березня у 05:30, а завершився 2 квітня у 19:30.

На марафоні був присутній суддя Гіннеса, який не зафіксував жодного зауваження чи порушення міжнародних умов.

Найдовша у світі прес-конференція

ЇЇ провів Президент України Володимир Зеленський у 2019 році.

Спілкування з журналістами продовжувалося 14 годин 7 хвилин, не враховуючи перерв.

Найвидатніший мандрівник

Костянтин Симоненко став першим мандрівником із України, якому вдалось відвідати всі країни світу. Досягнення було зафіксовано у 2018 році.

Чоловік відвідав 193 країни ООН та 7 незалежних територій. Сертифікат рекордсмена він одержав у вересні 2018 на острові Пасхи — у найбільш віддаленому від континентів населеному пункті.

Найдовший шлюб

У 2022 році подружжя з Вінниці відсвяткувало 72 річницю весілля. Микола та Єлизавета Макаренко одружилися ще у 1950 році і з тих пір, як каже щаслива дружина, вона жодного разу не пошкодувала.

Рекордний автомобільний заїзд

У 2001 році екстрим-група Equites встановила рекорд, який досі ніхто не може перевершити. Автомобіль заїхав на вертикальну стіну будови висотою 25 метрів.

Перший політ у космос українського космонавта

Цим героєм став у 1997 році Леонід Каденюк. Виліт космічного корабля «Колумбія» відбувся 19 липня. Саме тоді Каденюк брав участь в американських дослідницьких місіях.

Операція продовжувалася 15 днів, 16 годин та 1 секунду.

Рекорди у культурі туалетів

Найбільшу у світі колекцію предметів культури туалету зібрали кияни Марина та Микола Бондаренко. 524 експонати, з яких складається колекція, можна знайти у Київському національному музеї туалету.

Досягнення агросфери

У 2003 році в Україні було висаджено найбільшу кількість ячмінного насіння за добу. Протягом 24 годин засадили площу розміром 571,9 га. Усього було висаджено 74 347 кг ячменю.

Для роботи було використано близько 211 т добрива.

Найстарший у світі діючий тенісист

У 2020 році 97-річний тенісист Леонід Станіславський став найстаршим тенісистом у світі. Харків’янин займався тенісом протягом 30 років та на момент встановлення рекорду активно брав участь у міжнародних турнірах.