Ще з десяток років тому електричні щітки тільки почали з’являтися на українському ринку техніки. Зараз же ними вже нікого не здивуєш, адже багато людей поступово перейшли на використання таких гаджетів. Вони представлені майже в усіх магазинах техніки. Якщо вам, наприклад, потрібна електрична зубна щітка Oclean Air 2t, її можна замовити за посиланням https://oclean.ua/products/oclean-air-2t.
Проте кількість тих, хто задовольняється звичайною щіткою, також немаленька. Її знайти та купити ще простіше за електричну: достатньо зайти в аптеку або магазин із гігієнічними аксесуарами та косметикою.
Яка з цих щіток підійде найкраще саме вам? Якщо розібратися, все досить просто.
Особливості звичайної щітки
Звичайна щітка або, як ще її називають, мануальна, — те, з чого починають свою подорож підтримання чистоти ротової порожнини майже всі. Вона може мати різну за жорсткістю та формою щетину, а також за кольором та розміром корпус. Таку щітку зручно брати у поїздки у спеціальному чохлі. Їй не потрібні акумулятор та змінні насадки. Навіть якщо ви забули власну щітку вдома, мануальну можна купити майже будь-де в Україні чи за кордоном.
Особливості електричної щітки
Електричні зубні щітки потребують більшої уваги, а саме:
- своєчасного зарядження;
- зміни насадки зі щетиною раз на три місяці;
- правильне зберігання щітки та транспортування.
Крім того, потрібно визначитися з механізмом очищення. В залежності від нього щітки бувають:
- ротаційні — у цих щіток рухається голівка, самі щетинки завжди нерухомі, рухи голівки — зворотно-поступальні;
- звукові — у разі з такими щітками щетинки хвилеподібно рухаються та утворюють велику кількість піни;
- ультразвукові — працюють за таким же принципом, що і звукові, тільки швидкість коливань щетинок набагато вища.
- Оригінальні електричні щітки можна замовити онлайн в магазинах техніки або зайти в офіційний інтернет-магазин Оклін та вивчити доступний для замовлення асортимент там.
Висновок
Коли ми вже загалом розібралися з особливостями обох різновидів щіток, залишилося перерахувати всі “за” та “проти”.
Почнемо з мануальних моделей. Вони підходять тим, хто шукає доволі бюджетний та зрозумілий інструмент для чищення зубів. У разі з мануальними щітками обов’язково дотримуватися рекомендованої стоматологами техніки чищення, щоб позбавитися від більшості м’яких відкладень на емалі. Підходить тим, хто має коронки чи вініри, носить брекети. Якщо ви маєте проблеми з запаленням ясен, краще вибирати м’яку щетину або хоча б середньої жорсткості. Окрім щітки також використовуйте флос та іригатор.
Що ж до електронних моделей, то не за будь-яких умов зручно підзаряджати гаджет, щоб просто почистити зуби. З іншого боку результат очищення такою щіткою буде краще через швидкість руху щетинок. Звукові щітки можна використовувати всім, а от ультразвукові мають багато протипоказань:
- коронки;
- брекети;
- вініри;
- руйнування емалі зубів;
- пародонтит тощо.
- Тому перед придбанням електричної щітки порадьтеся зі своїм стоматологом-терапевтом чи ортодонтом.