Кожен, хто хоч раз збирався до війська (або ж збирав знайомих), знає як сучасне військове спорядження б`є по кишені. Тільки якісні бронеплити можуть потягнути на середню українську зарплатню. А ще потрібен одяг і неабияке тактичне взуття! Базовий набір взуття-одяг-спорядження в середньому обійдеться майже у 1500 євро. Якщо вдягатися повністю за натівським зразком – то ще дорожче. Так, постачання в ЗСУ зараз набагато краще, аніж було на початку війни у лютому, і дуже багато питань нині закриває держава повністю. Але така ситуація не у всіх підрозділах, особливо – новостворених силах територіальної оборони. Бійці ДФТГ, хоча й не мають відношення до фронту, та також вдягаються переважно власним коштом. Ми пропонуємо кілька способів зекономити, купуючи військове спорядження. Але закликаємо підходити до економії виважено. Адже на війні навіть дрібничка може стати причиною загибелі. Економити можна не на всьому.
Спосіб перший
Купуємо вживані речі, але тільки з цього переліку: каремат, спальний мішок, шолом (якщо такого не видали, чи видали не якісний), підсумки. Однозначно не радимо купувати вживані рюкзаки, розвантажувальні системи, плитоноски чи бронежилети. Намокання, умови зберігання колишнім власником можуть всерйоз вплинути на міцність швів. Навіть якщо зовнішні поверхні рюкзака чи бронежилета виглядають ідеально – немає гарантій, що нитка, схована у швах, буде витримувати колишні навантаження. І щоб посеред бою ваш бронежилет не розірвався – краще обирати це спорядження виключно новим та щонайменше з середнього цінового сегменту.
Спосіб другий
Чим більше відомий бренд тактичного спорядження, тим вища ціна. Західні 5.11, Emerson та інші великі мілітарні бренди тримають величезні маркетингові рекламні штати, діяльність яких закладається в кінцеву ціну продукції. І що для західного покупця дрібниця - 100 доларів, - то для українця півмісяці життя. Особливо це відчувається на плитоносках, де різниця ціни брендової речі та звичайного виробника може сягати 500-1000 доларів. Запитайте у діючих військових про місцевих бюджетних виробників, чия продукція перевірена фронтом та добре себе показала. Найпопулярнішим матеріалом який використовується для пошиття плитоносок є Cordura. Це тканина з нейлонових чи поліестерових ниток, що має особливий тип плетіння. Порівняно з іншими подібними матеріалами вона дозволяє зробити плитоноску досить міцною і водночас легшою. Щільність цього матеріалу для бойової плитоноски не повинна бути менше ніж 1000d.
Спосіб третій
Зберіться з однодумцями, яким не вистачило виданого військового спорядження, та зверніться до волонтерів. Ще з лютого 2022 року деякі волонтерські організації мають певний «резервний» запас військового спорядження для допомоги військовим. Ви можете звернутися як до фондів, так і шукати спонсора через місцеві ЗМІ, які охоче допомагають військовим.
Спосіб четвертий
Шукаємо знижки для військових в інтернет-магазинах. Така якраз діє в мережі магазинів тактичного спорядження Strikeshop у Львові, Дніпрі, Івано-Франківську та Коломиї або ж на сайті strikeshop.com.ua. Асортимент, який сьогодні представлений в спеціалізованих магазинах Strikeshop, дозволяє підібрати всю необхідну амуніцію відповідно до потреб покупця зі знижкою 10% для військових, поліцейських, працівників СБУ та ДСНС. Окрім цього тут проходять сезонні розпродажі військового одягу, тактичного взуття, тактичного спорядження та аксесуарів (компаси, біноклі, військова медицина тощо). Завітайте до магазинів Strikeshop за адресами:
- м. Івано-Франківськ, вул. Залізнична, 2
- м. Коломия, вул. Шевченка, 20
- м. Дніпро, вул. Князя Ярослава Мудрого, 59А
- м. Львів, вул. Зелена, 162, 5-й поверх
- м. Львів, вул. Торгова, 11