Важливий фактор прийняття рішення про вживлення імплантів, професійну гігієну ротової порожнини або встановлення брекетів – ціна на лікування зубів. Сучасна стоматологія творить дива, вона здатна допомогти навіть пацієнтам з повною відсутністю зубів отримати блискучу голлівудську посмішку. Пацієнти бажають мати максимум послуг найвищої якості за помірну ціну.
Вартість стоматологічних послуг в Україні – одна з найпривабливіших у світі. За співвідношенням ціна-якість взагалі важко знайти аналог вітчизняній медицині. У країнах ЄС, Америки, Австралії витрати на послуги дантистів будуть у 3-10 разів вищі, ніж в Україні при однаковій якості.
Розглянемо, скільки коштує лікування зубів у Києві та за кордоном з прив’язкою до гривні:
-
Первинний огляд пацієнта: в ЄС – 500-1500 грн, у Києві – 200 грн.
-
Лікування триканального зуба з наступним пломбуванням: в ЄС – 20000 грн, у Києві – 8000 грн.
-
Видалення постійного зуба з анестезією: в ЄС – 4500-8500 грн, у Києві – 700-3300 грн.
-
Встановлення імпланту без синусліфтінгу: в ЄС – 35000-50000 грн, у Києві – 12600-29000 грн.
-
Лікування брекетами: в ЄС – 30000-120000 грн, в Києві – 18000-35000 грн.
З наведених даних видно, що лікувати зуби в Києві в декілька разів дешевше, ніж за кордоном. Якість послуг наших стоматологів – на європейському рівні. Ще один важливий «плюс» української медицини – можливість отримати швидке лікування без багатоденного очікування.
Як змінюються ціни на стоматологічні послуги?
Ознайомившись з прайсами провідних клінік України та світу, можна побачити закономірність. За 2022 рік вартість послуг дантистів зросла на 5-20% залежно від типу лікування, обраних матеріалів та технологій. Найбільше підвищилась вартість складних маніпуляцій (імплантація, естетична стоматологія).
Таке подорожчання викликане ростом курсу валют, зростанням цін на матеріали, інструменти, які купують за долари чи євро. Перебої з постачанням електроенергії, необхідність купувати генератори, акумулятори також вплинули на вартість послуг дантистів.
Чому варто лікувати зуби зараз, а не відкладати на потім?
Зволікання з гігієною ротової порожнини та лікуванням стоматологічних захворювань може призвести до погіршення стану зубів. Стоматологи підрахували, що звичайний невилікуваний карієс через 6 місяців перетворюється в пульпіт, а ще через рік можна втратити зуб. Знадобиться дороге протезування або імплантація.
Якщо порівняти ціни, то отримаємо, що лікування неускладненого карієсу обходиться в 750-2000 грн, боротьба з пульпітом — в 5600 грн, імплантація з протезуванням коштуватиме від 20000 грн.
Відповідно, карієс можна вилікувати за 1-2 візити до дантиста, пульпіт — за 2-3 відвідування, а імплантація вимагає 3-5 записів до лікаря і вся процедура займає до 6 місяців.
Один невилікуваний зуб є джерелом інфекції. Він може викликати ушкодження розташованих поруч елементів зубного ряду або різних систем організму (алергію, хронічну інтоксикацію, ревматизм, захворювання серця, ЛОР-органів). Бактерія Streptococcus Mutans, що викликає карієс, швидко розмножується і здатна уражати інші органи.
Біль є важливим попереджувальним сигналом нашого тіла. Тому рекомендується швидко записатися на прийом, навіть якщо у вас легкий зубний біль, і не покладатися спершу на домашні засоби та пігулки. Біль у зубах часто сигналізує про більш серйозні проблеми, яким можна швидко запобігти невеликим втручанням. З іншого боку, полегшення симптомів болезаспокійливими засобами може призвести до суттєвої недооцінки терміновості лікування. Бактерії можуть непомітно продовжувати руйнувати зуби, тканини пародонту та спричиняти подальше запалення.
Навіть якщо зубний біль тимчасово стихає сам по собі, це не означає, що, наприклад, карієсу або періодонтиту більше немає. У гіршому разі нерв уже помер і тому більше не спричиняє болю. Таким чином, замість того, щоб чекати, коли зуб буде серйозно пошкоджений, вам слід негайно звернутися до стоматологічної клініки.
Звернення на ранніх стадіях дасть вам змогу заощадити ваші гроші, оскільки лікування більш запущеного процесу коштує значно дорожче. Наприклад, лікування початкового карієсу коштує значно дешевше, ніж лікування ускладненого карієсу, яке полягає у видаленні зуба, імплантації та протезуванні.
Своєчасне лікування зубів допоможе зберегти здоров’я ротової порожнини та гарну усмішку, а також захистить інші системи організму від розповсюдження інфекції.
Які фактори впливають на ціни на стоматологію?
На стоматологічний прайс впливають:
-
вартість матеріалів, обладнання, інструментів;
-
заробітна плата лікаря, медсестер та іншого персоналу лікувального закладу;
-
витрати на оренду та утримання приміщення, електроенергію, комунальні послуги, що споживає клініка;
-
курс долара, євро;
-
податки;
-
плани компанії щодо розширення та оновлення обладнання.
Джерело: kes.com.ua/ua/
Київська Клініка Естетичної Стоматології використовує матеріали, обладнання, інструменти провідних світових виробників, що імпортуються з-за кордону. На вартість послуг впливають курси валют, зростання цін на ці товари, подорожчання транспортування або розмитнення. Медичний заклад намагається тримати ціни на доступному для населення рівні завдяки оптимізації логістичних ланцюгів, пошуку нових постачальників, ефективного витрачання електроенергії тощо.
Які методи економії на стоматологічних послугах існують?
Стоматологічні послуги, що надаються провідними спеціалістами з використанням новітнього обладнання, сучасних матеріалів, не можуть бути дешевими.
Економити можна на заробітній платі, на навчанні співробітників, на матеріалах, на обладнанні, на всьому, з чого складається ціна на сервіс, але, в підсумку, отримуємо сумнівну якість і, як правило, наслідки для здоров'я.
Відкладання візиту до лікаря «до кращих часів» призводить до ускладнення хвороби та з часом стане причиною втрати зубів.
Кращі способи економії на стоматологічних послугах:
-
своєчасне лікування;
-
якісна профілактика захворювань;
-
правильний спосіб життя;
-
дотримання правил гігієни ротової порожнини.
Відвідуючи стоматолога двічі на рік для профілактичних оглядів, професійної гігієни, усунення проблем з зубами на ранніх стадіях, можна зберегти здоров’я, час і кошти.
Як вибрати якісного стоматолога за доступною ціною?
Щоб знайти справжнього фахівця стоматолога, треба звертати увагу на такі критерії:
-
кваліфікація лікаря, підтверджена дипломами, сертифікатами, великим досвідом роботи (не менш як 15 років);
-
місце роботи – краще, якщо це буде великий, надійний медичний центр, такий як Клініка Естетичної Стоматології. Це повинне бути єдине місце роботи, а не декілька;
-
бездоганна репутація, гарні відгуки пацієнтів, рекомендації;
-
дотримання сучасних протоколів лікування, володіння прогресивними методиками;
-
гарний санітарно-гігієнічний стан кабінету;
-
ввічливе спілкування з пацієнтами, консультування по всім питанням, обговорення та узгодження методів лікування, надання рекомендацій.
Джерело: kes.com.ua/ua/
В Клініці Естетичної стоматології працюють фахівці високої кваліфікації.
Один з них: головний лікар Дуда Володимир Вікторович, стоматолог-хірург вищої категорії, стоматолог-ортопед, що має 26 років досвіду, постійно підвищує кваліфікацію, відвідуючи міжнародні наукові семінари та конференції.
Ще один видатний спеціаліст: Матюк Галина Василівна, лікар-стоматолог вищої категорії, стоматолог-ортодонт, що має 30 років досвіду і володіє сучасними методиками лікування. проходила навчання в США, Данії, Ізраїлі.
Пацієнти високо оцінюють професіоналізм і прекрасні людські якості лікарів Клініки Естетичної Стоматології, залишаючи подяки та гарні відгуки про їхню роботу.