Наш мозок унікальний, він має теорії щодо всього, має уявлення про те, якими є межі нашого фізичного існування, який вигляд ми маємо, коли дивимося в дзеркало. Для прикладу, ми, навіть, маємо уявлення як виглядає планета Земля. Хтось вважає, що вона подібна до глобуса, хтось думає, що вона неначе розгорнута карта, як географічний атлас.
Але багато людей не знають чи не розуміють теорію харчування і не знають правил, яких їм потрібно дотримуватися. Якщо ви відноситеся до таких людей, то візьміть за основу теорію Гіппократа, батька медицини: "ми те, що ми їмо". Він стверджував, що хвороби людини є наслідком порушення правильного харчування. Згідно з його ученням, правильне та здорове харчування забезпечує природну роботу організму, оскільки тіло формується з отримуваних елементів, набуваючи їхні властивості.
На заняттях "Харчова пауза: психологія і фізіологія", Лілія Перція навчить дотримуватися правил харчування, розуміти роботу свого тіла, допоможе розібратися у чому різниця між стресовим харчуванням та нормальним, допоможе знайти свій власний стиль здорового харчування і навчить жити за новим розкладом.
Наше тіло — наша фортеця, але, на жаль, не всі вміють правильно з ним жити. Для збереження його нормального стану потрібен мінімальний набір харчових продуктів.
Інколи тіло розумніше за нас, воно сигналізує нам про зайвий цукор та білок через проблеми шкіри, нежить, кашель, алергічні реакції, загальну слабкість, випадання волосся, неприємний запах з рота — усіма способами, якими може.
Допоки ми не піддаємось спокусам надмірного споживання "сміттєвої їжі", якою ми намагаємося заїдати наші неврози та стрес, наше тіло продовжує боротися та надсилати нам сигнали.
Отже, наше завдання полягає не в додаванні чогось до нашого харчування, а в його виключенні.
Якщо у нас цинку у нормі, то нам не потрібні мінеральні добавки. Якщо у нас немає критичного виснаження організму, то нам не потрібно вживати вітамінні коктейлі. Важливо зрозуміти, що ми маємо виключити з нашого раціону. І це миттєво покращить наше самопочуття.
Наприклад, у програмі "Харчова пауза" Лілія Перція рекомендує учасникам виключити з раціону: сир, молоко та інші молочні продукти. Тому що, щоб там не говорили, але нашому організму молоко не потрібно ні у якому вигляді.
Білок, який міститься в молоці, може бути стимулятором внутрішніх запалень і сприяти виведенню кальцію з організму, а не його накопиченню. Загалом тіло використовує кальцій, який був раніше накопичений, для нейтралізації ефекту білка з молока.
Наш спосіб харчування часто відрізняється від потреб сучасних мешканців мегаполісів у 21 столітті. Ми залишаємося вірними традиціям, які навчили нас наші предки, які фізично важко працювали. Через сильне фізичне навантаження, вони могли багато вживати їжі та переїдати, але це ніяк не відображалося на їхній стан, бо їхнє тіло добре справлялося з цим навантаженням.
Наразі нам не потрібно споживати більше ніж п'ять тисяч кілокалорій на день, бо ми не працюємо фізично по 10 годин на добу. На жаль, ми вживаємо набагато більше їжі, ніж наше тіло потребує.
Насправді нам на день потрібно лише кількох яблук і огірочка. Це не жарт.. Нам потрібно дуже мало, але спокуса поїсти щось смачненьке завжди переборює, і тому ми біжимо до супермаркету за смаколиками.
Ми постійно їмо, робимо перекуси, їмо насіння, чипси, тому організм не встигає очиститися. Наше тіло не має можливості відновлюватися.
Якщо ви хочете зрозуміти, як працює ваш організм, як правильно збалансувати своє харчування та як позбутися залежності від їжі, у вас є два варіанти.
Перший варіант — вивчити фізіологію та психологію харчування, витративши близько десяти тисяч годин (десять років по двадцять годин на тиждень). Тоді ви зможете розробити свій власний режим харчування, сну і відпочинку.
Або ви можете взяти участь у заняттях "Харчова пауза: психологія і фізіологія", які розробила Лілія Перція. Ви отримаєте всю необхідну теоретичну базу про фізіологію та психологію харчування, а також протягом місяця отримаєте практичні навички керування своїм тілом.