Ноутбук є невід'ємною частиною життя майже будь-якої людини. Цей мобільний пристрій повністю замінює стаціонарний комп`ютер та розширює можливості для розваг та роботи. Його вартість практично не відрізняється від вартості звичайного комп`ютера. Тому коли стоїть питання про купівлю ноутбука, на нову модель доведеться витратити пристойну суму грошей.

Якщо не має можливості купити новий, рекомендуємо звернути увагу на б/в ноутбуки, які є на сайті korob.com.ua. Такі пристрої в рази дешевші, а при правильному виборі багато років, будуть служити без перебоїв.

Плюси та мінуси б/в ноутбука

Купівля вживаного ноутбука значно заощадить ваш бюджет. В цьому і полягає його головна перевага. Але не варто забувати про те, що при купівлі не нової техніки ви можете стикнутися з тим, що:

  • Акумулятор може не тримати заряд або його взагалі може не бути у пристрої.
  • Ноутбук буде мати потертий, не новий зовнішній вигляд, що не впливає на його роботу. Однак сильні пошкодження на корпусі не допустимі.
  • Пристрій може сильно перегріватися.
  • Роз'єми та порти можуть не підходити до тих пристроїв, які ви плануєте підключати до ноутбука. Наприклад може не бути дисковода.
  • Робота динаміків може бути дуже тихою.

Звісно ж можна купити б/в ноутбук, який майже не використовувався та знаходиться в ідеальному стані, тоді треба бути готовим до того, що такі пристрої коштують майже як нові і значно заощадити на них не вдасться.

Тому, якщо питання в грошах стоїть гостро, тоді б/в ноутбук — це єдине рішення і до його вибору варто віднестись дуже уважно.

На що звертати увагу при виборі

Вибір б/в ноутбука залежить насамперед не від ціни, а від ваших цілей. Для чого вам потрібен ноутбук? Для перегляду відео? Для ігор? Для роботи з офісними програмами або зі складними, громіздкими графічними додатками?

Від відповідей на ці питання будуть залежати параметри пошуку. Для домашнього використання, роботи з офісними програмами, текстовими редакторами або навчання, підійдуть ноутбуки з нескладними технічними характеристиками за доволі приємну, невелику ціну.

Зовсім інша справа, коли мова йде про графічні, ігрові комп'ютери, які

потребують міцних технічних характеристик.

При виборі ноутбука важливо звертати увагу на:

  • Процесор: якщо мова йде не про ігрові, тоді можна брати Intel Core i5 або Intel Core i3. Цього вистачить для виконання нескладних задач.
  • Матрицю: якщо ноутбук має популярний OLED екран, тоді треба брати пристрій не старший за 5 років. З часом такі екрани втрачають кольори та яскравість. Ноутбуки з матрицею IPS напроти якісні та довговічні.
  • Оперативна пам`ять. Мінімальні вимоги до оперативної пам'яті - 4 ГБ.
  • Клавіатуру та тачпад: вони повинні бути у робочому стані.
  • Дисплей не повинен бути затемнений, на ньому не повинні бути видні пікселі.

Також при виборі пам'ятайте, що виробники ноутбуків пропонують декілька видів пристроїв:

  • офісні;
  • універсальні;
  • ігрові;
  • ультрабуки;
  • нетбуки;
  • сенсорні ноутбуки-трансформери.

Офісні ноутбуки — найпоширеніший бюджетний варіант для робітників офісів, учнів та студентів. На них можна не тільки працювати в програмах стандартного офісного пакету, але і використовувати більш складні програми, в тому числі графічні, а також грати в прості ігри.

Універсальні ноутбуки більш міцні, ніж офісні і вже здатні впоратися з задачами та програмами більш складними.

Ігрові мають найміцніший процесор та відеокарту.

Ультрабуки та нетбуки створені спеціально для зручного переміщення. Вони мають компактний розмір та сильну батарею, яка здатна витримати роботу в автономному режимі близько 8 годин. Головний недолік таких ноутбуків — слабкий процесор, через те, що вони не створені для роботи у встановленних програмах. Їх задача — робота в інтернеті, на віддаленому сервері та перегляд відео.

Сенсорні ноутбуки-трансформери можуть виконувати роль ноутбука або планшета при необхідності. Але така модель не дуже розповсюджена серед споживачів.

Де купити б/в ноутбук

Вживану техніку можна купити в ломбардах, в приватних оголошеннях на різних торговельних майданчиках, а також на сайтах магазинів, які спеціалізуються на продажі вживаної техніки.

Краще за все купувати б/в ноутбук в спеціалізованих магазинах. Там є майстри, які перевіряють роботу техніки, тестують її і ремонтують несправності або ж вдосконалюють при необхідності. При покупці в магазині, вам обов'язково дадуть гарантію від 1 місяця до 1 року.

Купівля ноутбука у приватних продавців — це завжди ризик. Тому, якщо ви не можете зробити перевірку пристрою самостійно або запросити для цього спеціаліста, краще тоді не купувати техніку з рук.

Брати новий ноутбук або вживаний, вирішувати вам. Якщо у вас є гроші на новий, краще звісно ж купити нову техніку. Однак і при обмеженому бюджеті можна купити хороший б/в ноутбук, який прослужить не один рік. Головне, підійти до цього питання з відповідальністю та обережністю.