Підготовка для куріння кальяну – це досить тривалий процес. У новачків виникає чимало складнощів при розпалюванні вугілля. Особливо в тому разі, якщо це деревне чи кокосове. Значно спростити це можна, використовуючи плитку для розпалювання вугілля. Існує чимало варіантів, які мають свої переваги та недоліки, варто знати всі деталі про них – це суттєво спростить вибір.

Як вибрати плитку

Плитка, на якій можна розжарити до червоного кольору вугілля, – це зручний та продуманий аксесуар. Його оцінили любителі кальянокуріння. Використання звичайної кухонної плити – не найкращий варіант, адже можете отримати максимально дискомфортні відчуття, та ще й паливо до потрібного стану не доведете. У результаті ніякого задоволення від куріння не отримаєте.

Існує чимало різновидів плит для розжарювання вуглинок. Вибрати не дуже легко. Насамперед варто оцінити, у яких умовах переважно готуватимете кальян, а вже потім вирішувати, яку саме плиту придбати.

Електричні: для дому і не тільки

Такі моделі допоможуть уникнути складнощів, які виникають при використанні кухонних аксесуарів. Розпалювання відбуватиметься досить швидко та рівномірно. Це запобігати розтріскуванню та розсипанню вуглин. Головне, що пристрій зроблено в такий спосіб, щоб на ньому не залишились плями. Електричні плити бувають декількох видів:

  • спіральні, вони ж ТЕНові;
  • дискові;
  • інфрачервоні.

Спіральні найпопулярніші. Серед основних переваг – швидкий нагрів, рівномірне розпалювання, доступна ціна. Зазвичай використовуються з розсікачем. Врахуйте, що такі моделі погано реагують на перепади напруги.

Дискові плити мають чимало переваг, і найголовніша – це ширша робоча поверхня. Отже, одночасно вдається розжарювати більше вуглин. Цікавий варіант – інфрачервона. Перед її використанням потрібно вугілля помістити в спеціальний кошик, а потім розмістити над розігрітою поверхнею. 

Газовий пальник – універсальне рішення

Використання досить потужної електроплити на природі – це зазвичай проблема. Тому на допомогу приходять газові пальники. Ці похідні моделі компактні, балони в них легко змінюються, займають небагато місця. Такий прилад зручно використовувати на природі.

Пальник – це зменшена копія газової конфорки. Застосовується з розсікачем, на який можна класти більше вуглин – до 8 штук. Прогрівання рівномірне та досить швидке. Щоб не мати проблем із використанням, варто завжди мати про запас декілька балонів.

Яку плитку обрати

Вибір моделі залежить більшою мірою від умов використання. Так, якщо переважно курите кальян на вулиці, далеко від джерела електроенергії, то варіант однозначний – лише газова. Для застосування в домашніх умовах чи там, де можна увімкнути, електрична виявиться безпечнішою та комфортнішою.

 Особливості розпалювання 

Весь процес отримання розжареного вугілля досить сильно залежить від його виду. Найменше клопотів матимете з самозапалювальним. Достатньо буквально піднести вогонь, і він вже почне горіти. Якщо ж обираєте деревне чи кокосове, то тут все дещо складніше. Залежно від того, яке пристосування використовуватимете, змінюється тривалість розжарювання, а саме:

  • електрична плита – 7–15 хвилин залежно від типу;
  • газова конфорка – 10 хв;
  • пальник (плитка) газовий – до 10 хв;
  • багаття – до 15 хвилин;
  • турбозапальничка – до 3 хв.

У процесі нагріву для досягнення рівномірності необхідно регулярно перевертати вугілля. Також варто дотримуватись техніки безпеки, незалежно від того, яким типом пристрою користуєтесь. Ось ключові моменти:

  • розпал краще робити на вулиці або в дуже добре вентильованому приміщенні;
  • не залишайте вугілля без нагляду;
  • кубики потрібно надійно фіксувати, а для перевертання користуватись щипцями;
  • не перетримуйте вугілля, але воно обов’язково повинне бути розжарене до червоного кольору, інакше не виконає свою задачу.

Користування приладами для розігріву суттєво спрощує завдання підготовки кальяну. Саме тому варто уважно віднестись до вибору моделі, яка підходить для ваших умов використання.