Золочів - чарівне містечко на Львівщині, що вражає своєю захоплюючою старовинною архітектурою, мальовничими вуличками та прекрасною природою. Відвідати Золочів - це справжнє задоволення, адже тут кожен знайде щось особливе для себе - незабутні прогулянки, як для молоді, так і для літніх людей. Як повідомляє Мій Львів, місто також славиться своїми культурними пам'ятками, які безумовно варто відвідати і пізнати їхню історію та унікальність.

Золоті лани пшениці

Золочів за часів Середньовіччя

Золочів - мальовниче містечко, що отримало свою назву захоплюючим чином, існує кілька версій, які з'ясовують походження цього імені. Одна з найпоширеніших легенд говорить про те, що колись поза містом простягалися незаймані лани пшениці, сяючі як золоте море, і тому суспільну громаду міста почали називати Золочівською. Ця версія передає світлу та лагідну суть назви.

Однак існує темна сторона історії, згідно з іншим переказом, ім'я міста з'явилося від поєднання слів "зло" і "чути": Злочів - Золочів. Часті набіги турків і татар, які були наближеними до міста, привели до такої трагічної версії назви.

Ще одна цікава версія зв'язує ім'я міста з особливою назвою особи. За стародавньою практикою, як у випадках Кия - Києва, Льва - Львова, ім'я людини могло стати основою для назви міста. Таким чином, володар міг називатися Злат або Злот, і з часом ця назва могла перетворитися в Золочів. Така версія додає загадковості та романтичності до походження назви.

Колишня фортеця

Перше, куди потрібно завітати — це Золочівський замок, це пам’ятка історії та культури національного значення. Територія замку має декоративне озеленення та велику площу для прогулянок, особливо гарний краєвид можна застати під час заходу сонця. Сам замок має цікаву історію, його звели ще у 1634 році як оборонну фортецю на кошти Якуба Собеського, батька короля Польщі. 

Спроектував замок італійський архітектор, власне, це можна помітити навіть не пильним оком, адже тут використано елементи, які притаманні архітектурі Італії. До наших днів чудово зберігся й Китайський Палац, навколо якого закладено східний парк з альтанкою.

Будинок магістрату

Обов'язково відвідайте Магістрат, архітектурний шедевр, що вражає своєю красою та стилістичною оригінальністю. Ця двоповерхова будівля, втілення історизму, прикрашена чудовими деталями, а на вершині її купола розташована приваблива тераса, яка, на жаль, зараз не доступна для відвідування. Втім, хоча й існують деякі проблеми з входом, це не заважає насолоджуватися красою будівлі та її історичним значенням.

Завдяки своєму унікальному статусу, Магістрат у минулому відігравав важливу роль, схожу на сучасну пресу. Тут виголошувались усі найважливіші новини міста, і градоначальник часто виходив на балкон, щоб оголосити важливі події та поділитися радісними моментами з мешканцями Золочева. Його історія багата на захоплюючі моменти, які заслуговують нашої уваги та захоплення.

Вознесенський костел

Інтерес до Золочівського костелу, чарівного зразка барокової архітектури, схожого на Латинську катедру Львова, істотно спричинюється його унікальними характеристиками та вишуканим оздобленням. Ця вражаюча споруда привертає туристів із усіх куточків світу, і збереглася вона практично в оригінальному стані. Процес зведення костелу розпочали у 1731 році, і закінчили аж 1760 року. Вишукані майстри використали для його спорудження цеглу та камінь, що дозволило утримувати комфортну температуру як у холодну, так і в спекотну погоду.

Проте, у 1788 році, після ліквідації ордену піарів австрійською владою, Костел закрили, перетворивши його в складське приміщення. Однак, не зважаючи на таке неприємне становище, за часів Радянського союзу Костел став єдиним діючим храмом між Львовом та Збручем. Багато вірян таємно збирались тут на службу, несмотря на режим контролю.