Попит на промокоди, що забезпечують знижки в певній категорії товарів чи послуг, тісно пов’язаний з зацікавленістю споживачів. Як свідчать аналітичні дані, українці найчастіше використовують їх для придбання “ходових” товарів, як-то одяг, електроніка, засоби гігієни, побутова хімія. Також упродовж останніх шести місяців зріс попит на промокоди у сфері розваг. Підвищений інтерес до бонусних пропозицій експерти Codes називають своєрідним індикатором, який засвідчує, що люди призвичаюються до нових обставин і намагаються повернутися до звичного життя.
Популярні промокоди на розваги
Після тогорічного зниження попиту на розважальні послуги загалом та знижки за кодом зокрема показники в деяких категоріях наблизилися до рівня 2021 року.
Найбільше зростання зафіксовано в сегменті азартних онлайн-ігор. Кількість запитів на отримання знижок збільшилася на третину. Найчастіше, як зазначають експерти Codes, користувачі шукають бездепозитні бонуси на день народження. Бездеп-бонус гральні заклади надають, як правило, у вигляді безплатних обертань, рідше — у грошовій формі. Зазвичай організатори азартних розваг пропонують бонусні фріспіни за реєстрацію, а також за підписку на соцмережі, установлення мобільного застосунку чи як подарунок на день народження.
Значний інтерес до можливостей отримати знижку шляхом активації секретного коду співробітники сервісу-агрегатора промокодів зафіксували також у таких категоріях:
- Екскурсії, вистави, квести. Наприклад, попит на промокоди онлайн-сервісу Karabas збільшився майже на 30%. Найбільш популярними залишаються знижки на екскурсії Києвом (до 230 грн) та квитки на дитячі вистави за акційними цінами, які знижені на 450 грн.
- Книги — художня, навчальна, пізнавальна література для дітей та дорослих. Так, за пів року кількість промокодів, активованих для замовлення в інтернет-магазинах Bookovka, Yakaboo.ua, КнигоЛенд, зросла майже на 20%. Найбільш часто споживачі використовують фіксовану знижку: її розмір складає 50 або 100 грн — залежить від суми замовлення. Також попит на книги пожвавлюється під час акцій та святкових розпродажів. Знижки в цей час досягають 50-80%.
- Концерти. Виконавці відновлюють виступи, збираючи все більше глядачів. Запит на культурне дозвілля є, але він, як зауважують експерти, частково гальмується через економічну нестабільність та високі ціни, які постійно ростуть. Тому акційні знижки на кшталт 30% при замовленні квитків на сервісі Karabas досить популярні. Також упродовж весни нинішнього року знижками онлайн-сервісу Concert UA скористалися на 40% більше людей, ніж у грудні-лютому. Найбільш популярними є такі акційні пропозиції, як квитки на живий виступ окремих виконавців чи музичних гуртів від 250 гривень, на кінопокази за ціною від 20 грн, на виступи гумористів та стендаперів — від 150 гривень.
Також зростає популярність стрімінгових платформ, які відкривають доступ до фільмів, телесеріалів, анімаційних програм тощо. Користувачі почали частіше застосовувати коди, щоб отримати знижку на передплату чи безплатний доступ до контенту на визначений період часу — 7-14 днів.