Якісне очищення переднього скла авто забезпечують щітки склоочисника. Слідкувати за їх станом достатньо просто, проте варто пам'ятати про декілька порад фахівців, зокрема щодо ознак виходу їх з ладу та необхідності заміни цієї витратної деталі, що потребує регулярної заміни.

Інтернет-магазин «VB AVTO» доставить безкоштовно автозапчастини по всій території України та пропонує великий асортимент деталей та вузлів авто у зборі, зокрема щіток склоочисника. Знайти ці товари можна на онлайн-майданчику магазину по VIN-коду чи за маркою і моделлю авто. Всі запасні частини доставляються одразу після оформлення і передоплата не потрібна. Швидка і зручна доставка – гарантовані. Однак повернемось до основної теми нашої публікації і спробуємо вказати на найважливіші ознаки того що настав час замінити щітки склоочисника на нові.

Симптоми, що вказують на необхідність заміни щіток склоочисника: використання маркерів та зовнішніх ознак

Одним з найпростіших способів дізнатися про необхідність заміни щіток склоочисника є перевірка спеціальних міток нанесених фарбою. Двірники на автомобілях значної кількості брендів, що виготовлені у безкаркасній конструкції, мають відповідний маркер. Коли знос склоочисника досягає критичного показника індикатор починає змінювати колір тобто вказувати на те що необхідна заміна.

Проте значна кількість автомобільних брендів встановлюють щітки склоочисника без таких маркерів тому визначати стан зносу треба за зовнішніми ознаками:

  • поява смужок на склі;
  • робота з неритмічним очищенням поверхні лобового скла;
  • ділянки на склі, що залишають не очищеними навіть після інтенсивної роботи.

Якщо склоочисник під час своєї роботи – активної чи періодичної – починає залишати на склі смужки, може бути дві причини такої роботи. Якщо щітки ще не мають сильного зносу, то імовірно – це наслідки потрапляння бруду в гумовий ущільнювач. Такий бруд можна стерти з використанням очищуючої рідини. Якщо ж знос помітний, тоді поверхня щіток яка контактує зі склом, частково є стертою, тому і з'являються смужки.

Робота склоочисника, що характерна неритмічним очищенням, вказує на проблеми з роботою самих щіток або появи на вітровому склі початкових елементів зносу.

Третій варіант – поява ділянок на склі, що залишаються неочищеними. Такий режим роботи можливий, якщо щітки отримують деформацію. В більшості випадків потрібна буде заміна склоочисника, оскільки повернути первинну форму неможливо. Це може бути результатом впливу як зовнішнього середовища, так і використання нерекомендованих хімічних матеріалів для очищення скла і двірників.