На відомому в середовищі українських розробників форумі DOU розгорілася дискусія про доцільність роботи IT-фахівців у гральній індустрії. Як часто буває в обговоренні таких питань, думки розділилися. Хтось не бачить у подібній роботі нічого поганого, тоді як інші категорично відкидають таку сферу застосування своїх професійних навичок.

Які аргументи "За" наводять фахівці

Під час обговорення QA Engineer Світлана Грецова зазначила, що спочатку теж відчувала недовіру до індустрії азартних ігор і не мала бажання йти сюди працювати з моральних причин. Однак усе ж влаштувавшись, дівчина усвідомила всю глибину своєї помилки.

"Як виявилося, якщо працювати з ринками Америки чи Європи, то ця сфера дуже жорстко регулюється, тож усі намагаються підходити до справи чесно та відповідально. До того ж сфера дуже технологічна, тому ти постійно ростеш як фахівець. У багатьох інших компаніях просто неможливо уявити собі таке професійне зростання", - зізналася Світлана.

Фахівці зі сфери "ігробуду" не так натхненні технологічністю гемблінгу, відзначаючи невеликі масштаби проєктів і відсутність складних ігрових механік. Але загалом і їм робота здається цілком цікавою.

Що стосується морального боку питання, то "айтішники" з гемблінг-індустрії майже одноголосно кажуть, що люди грають добровільно, знаходячи онлайн-казино на сайті респін Україна або інших популярних ресурсах.

Про що говорять ті, хто проти роботи в гральній індустрії

Багато розробників або нетехнічних IT-фахівців критикують гральні заклади за їхню спробу мімікрувати під стандартний геймінг.

"У геймінгу гравець може або проживати історію, або змагатися з іншими в майстерності. У випадку з гемблінгом гравець під впливом різних маніпуляцій просто розлучається зі своїми грошима", - зазначив IT-фахівець Юрій Ходарєв.

Зі свого боку Magento developer Ігор Жолнер вважає, що дозволена гемблінг-індустрія є способом держави позбавити свої короткострокові фінансові проблеми в обмін на довгострокові проблеми фінансового характеру.

Утім, чиїсь претензії стосувалися не моральної сторони питання, а поганих умов роботи. Вічно незадоволене начальство та овертайми, необхідність переїзду через обстріли та тотальне "вичавлювання" спеціалістів - те, з чим зіткнувся один з учасників обговорення під час роботи в неназваній компанії.