Прийнято за основу проект про внесення змін до деяких законодавчих актів Укарїни щодо використання печаток юридчними особами та фізичними особами-підприємцями.

Ранкове засідання Верховної Ради від 8 вересня 2016 року розпочалось розгляненням, а потім і прийняттям проекту №4194, що передбачає наступні зміни у законодавстві:
- скасувати зобов’язання про використання печатки всіх суб’єктів господарювання ( як тих, що мають печатку, так і таких, що її не мають);
- спростувати факт відсутності печатки як привід для визнання господарського документу (або угоди) недійсним(незаключеним);
- використання печаток у відносинах суб’єктів господарювання з органами місцевого самоврядування та держави зробити необов’язковим;
- передбачити адміністративну відповідальність для самоврядування та державних органів за вимагання відбитку печатки.

У коментарі 0352.ua відомий тернопільський адвокат Череватий Петро зазначив про те, що прийняття такого проекту і наступна інтеграція його в діюче законодавство для суб’єктів господарювання матиме як позитивні так і негативні наслідки. Використання печатки частково захищає юридичний документ від підробки, отже із спростуванням її обов’язкового використання може зрости кількість підроблення підпису на документах. Але, в свою чергу, це стимулює використання альтернативних способів захисту від підробки, зокрема завдяки інформаційним технологіям. За словами адвоката необов’язковість використання печатки у відносинах із суб’єктами влади полегшить суб’єктам господарювання ведення документообігу, обмін інформацією за таких умов має відбуватися більш раціонально та демократично.

Слід зазначити, що положення про відбиток печатки, як однин з факторів визнання дійсності договорів і угод між юридичними та фізичними особами стосується лише господарських і адміністративно-господарських відносин, угод та договорів. Отже щодо цивільно-правових та інших документів і підтвердження їх дійсності все залишається незмінним.

Визначення адміністративної відповідальності суб’єктів влади за вимагання підтвердження документів печаткою є кроком до стандартів загальноєвропейського законодавста. Регламентація відносин сторін щодо цивільного, господарського, процесуального та іншого обміну документами ще потребує суттєвого доопрацювання.

Проект закону №4194 спрямований на боротьбу із зловживаннями, що зустрічаються в сфері господарських відносин та полегшенням ведення підприємницької діяльності. За умови набрання чинності цими змінами, вплив корупції у сфері регулювання документообігу суб’єктів господарювання суттєво зменшиться.