Сучасні автомобілі мають стільки додаткових функцій для комфортної їзди, що багато з автомобілістів вважає що їх автівка служитиме вічно. Вони ігнорують прості умови дбалої експлуатації автівки, зовсім не хвилююсь про таку важну запчастину як двигун. Безліч корисних опцій авто вводять у обману навіть досвідчених водіїв, які починають ліхачити на дорозі, з великим навантаженням на двигун. Як заподіяти таким хибним відчуттям щоб продовжити строк служби авто, зберегти його серце?

Ми зібрали топ 7 дій, які вбивають новий двигун автомобіля:

  • Взимку старт без прогрівання двигуна та всієї паливної системи.

В зимній період дуже потрібно дбати про стан автомобіля та завжди програвати двигун навіть при незначних коливаннях температури. Олива у двигуні за період простою опускається вниз, всі поверхні становятся сухими, виникає тертя. Якщо до цього додати низькі температури повітря чи високу вологість, то біди не минути. Не можна одразу почати поїздку без додаткового прогріву двигуна. Це серце авто, якщо він ламається, ремонт потребує 70% від ціни всього автомобілю. Звісно, що не всі дії призводять до повної його заміни, але знайти певні деталі потягне за собою великі додаткових витрати.

Окрім того довга стоянка при низьких температурах може призвести до виникнення конденсату на поверхні, вода потрапляє в оливу чи паливний бак. Робочі властивості цих рідин знижуються, автозапчастини починають стикатися та зіпсуватися. Зробіть собі за звичку постійно прогрівати двигун перед стартом.

  • Різке гальмування чи постійне газування.

Сама шкідлива звичка у водіїв - різкий старт з місця. Така помилка, зазвичай, виникає не тільки у нових водіїв, але і у досвідчених. Різкий старт дає велике навантаження на головні системи автомобіля - страждають всі вузли та змащуючі системи. Страждає не тільки гумове покриття шин, а ламається коробка передач та вилітають всі підшипники. Звісно купити нові запчастини в Києві на Спринтер можна де завгодно, але варто це робити, порушуючи всі норми експлуатації транспортного засобу.

Екстремальне гальмування не менше шкідливе. Такі дії наносять непоправні наслідки на всю гальмувальну систему. Її треба буде просто викинути та купити нові запчастини за доступними цінами.

  • Їзда на маленькій швидкості.

Є хибне уявлення що низькі обороти допомагають економити паливо. У деяких випадках це дійсно так, але такі дії шкодять двигуну. Особливо якщо ця практика вже як звичка, постійна. Будьте готові, ваша автівка скоро просто встане посеред дороги.

  • Відмова від мийки взимку.

Звісно постійно мити авто, коли за вікном опади міняються як настрій у вагітних жінок, немає ніякого сенсу. Але повністю ігнорувати наведення чистоти та порядку - не варто. Взимку особливо накопичується всілякий бруд через налипання снігу чи високу вологість. Тим паче, що дороги в зимовий період завжди обробляють різними реагентами, солями та дрібним піском. При налипанні на кузов та колісні арки авто ці шкідливі речовини розвивають всі умови для утворення іржі. Саме тому, миття авто має бути вчасним, як взимку, так і літом.

  • Після зупинки одразу вимикати турбодвигун.

Турбодвигун має додаткові опції ніж простий його побратим. Він не потребує особливого догляду, але є певні дії, які перешкоджають його роботі аж до повної зупинки та поломки.

Якщо різко зупиняти турбомотор це виводить із ладу всі підшипники, викривляється крильчатка та страждають ущільнювачі. Тому якщо транспорт не має електронасос для перегонки охолоджуючий рідини, не варто глушити турбіну. Дайте час охолодження всій паливній системі, а потім вимикайте ключ запалювання.

  • Не контролювати рівень оливи та охолоджуючої рідини.

Ніколи не заощаджуйте на якості оливи та палива! Ні в якому випадку до їздите при низькому датчику оливи, а тим паче палива. Особливо взимку треба обов'язково перед початком руху заглянути під капот, долити оливу та завжди мати повний паливний бак.

  • Постійно їздити з ногою на щепленні.

Звичку тримати ногу на педалі зчеплення мають всі водії великих міст. Бо там потік автівок такий великий, як і постійне перебування у заторах. Включення педалі зчеплення потрібно тільки для певних дій за кермом, це перемикання швидкостей, розворот чи рух з перешкодами. Постійно їздити на зчепленні виводить із ладу всі диски, які швидко зношуються та ломаються. Тому відвідати СТО буде вам потрібно у найближчий час.

Радимо вам дотримуватися правил експлуатації транспортного засобу та навчатися корисним звичкам при цьому!