Перше купання проводять на десятий-дванадцятий день після народження, все залежить від стану пупкової ранки.

Багато педіатрів схиляються до того, що не потрібно купувати спеціальну дитячу ванночку, а краще відразу привчати дитину до дорослої конструкції. Мотивують вони це тим, що в дорослій ванні ніщо не обмежує рухи дитини. Рухи і перевороти малюка під водою змушують малюка витрачати енергію, втомитися, що благотворно позначиться на сні.

Перед тим, як купати немовля мити ванну необхідно без додавання хімічних засобів, найкраще гарненько натерти її звичайної чайної содою, змити і ошпарити окропом.

Підготуватися треба заздалегідь: у ванній кімнаті повинні лежати рушник, термометр, відро для споліскування. Зрозуміло, також буде потрібний спеціальний дитячий косметичний засіб від перевіреної фірми. Наприклад, підійде пінка-шампунь від Johnson’s Baby.

 Чистий одяг повинен чекати на пеленальному столику – дві пари сорочечок: тонка і фланелева, підгузник, повзунки, шапочка, дитячий крем.

Воду в ванну краще додавати не кип'ячену. Досить кілька кристаликів марганцевокислого калію для дезінфекції та трохи розчину ромашки або череди для заспокійливого ефекту. Вода для купання немовлят – температурою не більше 36 градусів, але не менше 33 градусів. Протягом всього процесу купання необхідно підливати гарячу воду ковшем або пластмасовим відром.

Двері у ванну кімнату краще залишити напіввідкритою для кращої циркуляції повітря, щоб не було різких перепадів температур для тіла.

Купати немовля слід перед нічним годуванням. Це сприяє кращому апетиту і міцному сну.

Роздягати малюка потрібно заздалегідь, зробити невеликий масаж, розім'яти спинку, погладити ручки і ножі. Тепер можна нести його в ванну.

Як правильно купати новонародженого? Занурення дитини має бути поступовим, щоб не було переляку. Однією рукою притримувати голівку, інший – тільце. Можна перевернути дитину на животик і трохи провести їм під водою

Намилювати малюка у напрямку зверху вниз, виключаючи головку. Голову слід мити останньої. Після цього сполоснути тіло з ковша, промити голівку, і можна закінчувати. Перше купання не більше 15 хвилин, в подальшому його можна збільшити.

Купати немовляти слід не більше одного разу на одну – два тижні. Чистити ніс і вушка малюкові ватяними паличками для немовлят не частіше ніж один раз на тиждень.

Купання немовляти має приносити тільки позитивні емоції для всіх учасників процесу.