За підсумками минулого 2023 року гральний бізнес зміг сплатити в українську скарбницю загалом 10,4 мільярда гривень податкових відрахувань. Це в 51 раз більше, ніж 2021 - першому повноцінному році роботи легалізованої гральної галузі в Україні. Порівняно з 2022 роком також спостерігається вельми впевнене зростання в 14 разів.

Таку інформацію повідомив на своїй офіційній сторінці в Telegram Ярослав Железняк, який обіймає посаду першого заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Серед лідерів з оподаткування такі відомі бренди, як Cosmolot, Favbet, Pin Up і 1win. Останній став одним із популярних завдяки тисячам якісних ігор та бонусів. Не дивно, що статистика реєстрації в цього оператора через цей сайт зростає з кожним місяцем. Як зростають і податкові відрахування бренду в українську казну.

До такого серйозного зростання податкових відрахувань призвело послідовне поліпшення політики у сфері оподаткування в Україні. Так, влада була незадоволена першими надходженнями від гральної сфери, які виявилися вп'ятеро нижчими за очікувані. Водночас експерти зазначили, що у сфері ліцензованих відрахувань такий розрив є нормальним, оскільки компанії гральної сфери оплачують ліцензії частинами протягом кількох років.

Але все одно податкові надходження були вельми далекі від очікуваних. І причиною була не тільки велика тіньова частка в гральному бізнесі, а й загальні недоліки податкового законодавства. У зв'язку з цим на початку 2023 року влада країни вирішила відмовитися від спрощеного оподаткування і перейти на його повну ставку. Таке рішення дало змогу кардинально збільшити збори і тим самим дати бюджету такі необхідні в поточній складній ситуації доходи.

Нагадаємо, що азартні ігри було офіційно дозволено в Україні 2020 року відповідним президентським указом. Увесь цей час із моменту своєї заборони 2009 року гральна сфера перебувала в підпіллі, що не заважало офлайн- і онлайн-закладам працювати досить активно. Отже, зрозумівши всю безперспективність боротьби з тіньовим гральним бізнесом, держава вирішила взяти його під контроль.

Після легалізації було створено офіційний орган із контролю за гральною діяльністю. Саме ця комісія займається видачею ліцензій на організацію різних форм азартного бізнесу. Дозвільні документи видаються колегіальним рішенням, що зі свого боку призвело до критики з боку уряду, де заявили про неефективність такого формату роботи та наголосили на необхідності створення електронної системи видачі ліцензій.