Комерційна пропозиція – це ваша візитівка. Така ж, як зовнішній вигляд, дані у резюме, світлини у соцмережах чи контент на сайті. Вона має бути чіткою, зрозумілою, а головне – корисною для того, хто її читатиме. Професійно оформивши цей документ, ви значно збільшите свої шанси на успішну співпрацю та підкреслите компетентність.
Що таке комерційна пропозиція та з чого вона складається
Комерційну пропозицію не варто плутати з презентацією, яка знайомить з бізнесом. Остання розрахована на широкий загал і має на меті розказати якомога більше про бренд. Комерційна пропозиція надсилається стороні, яка розглядає можливість співпраці з вашою фірмою.
Документ, окрім коротких відомостей про компанію та послуги, має містити інформацію про вигоду та умови співпраці. Ви маєте його оформити так, щоб після прочитання потенційний партнер чи замовник вже шукав можливості для підписання контракту.
Наповнення комерційної пропозицій може відрізнятися в залежності від особливостей продукту чи діяльності компанії, цілі самого документу та запиту адресата. Зазвичай вона складається з декількох частин:
- заголовку;
- короткого вступу;
- переліку пропозицій компанії;
- докладного опису продукту;
- умов співпраці;
- заклику до дії;
- контактних даних;
- додаткових матеріалів (за необхідності).
Якщо вам потрібна комерційна пропозиція, зразок можна переглянути у вільному доступі. Оформлюється документ зазвичай у форматі PDF чи Word, адже вони найбільш зручні для читання.
Як посилити комерційну пропозицію
Якою б успішною не була ваша компанія, шаблонною комерційною пропозицією зацікавити важко. Але є декілька ефективних прийомів, які зроблять ваш документ привабливим та виділять з-поміж конкурентів.
1. Думайте, як клієнт, пишіть, як професіонал
Продумана структура та лаконічність – це вияв поваги до читача. Пропишіть найважливіші моменти та «розбийте» їх за розділами, аби адресат зміг легко знайти потрібну йому інформацію. Подивіться на готову роботу очима сторонньої людини: можливо, не вистачає змісту, нумерації сторінок, акценту на важливих моментах? Зважайте на найдрібніші деталі – це зіграє на вашу користь.
2. Фокус на вигодах для клієнта
Замість переліку своїх регалій розкажіть детальніше про те, чому з вами вигідно співпрацювати. Чим ви можете допомогти? Які проблеми вирішите? Підкріпити твердження можна прикладами успішних кейсів чи відгуками. Вони краще розкажуть про ваші переваги.
3. «Причепуріть» документ
Щоб комерційна пропозиція виглядала професійно та легко сприймалася, приділіть увагу дизайну. Не обов’язково вправлятися в складних прийомах колористики та типографії. Достатньо приємного читабельного шрифту, брендових кольорів, інформативних діаграм та графіків. Вони розбавлятимуть текст та допоможуть розказати просто про складне.
4. Виділіться серед конкурентів
Розкажіть, в чому ваша унікальність та що відрізняє вас від конкуруючих брендів. Це головна інформація, яку має запам’ятати читач. Саме вона асоціюватиметься з вашою компанією.
5. Додайте цінності
Не зупиняйтесь на звичних пропозиціях. Додайте бонуси у вигляді програми лояльності, знижок, гарантій на послуги тощо.
Покроковий гайд по складанню комерційної пропозиції можна переглянути у блозі Genius.Space. У ньому досвідчені маркетологи поділились досвідом із наповнення та оформлення документа, розглянули інструменти для його створення і додали дієві поради.