Підбір домену для сайту - це процес, що вимагає небагато зусиль та креативності. Для того, щоб вибрати унікальну назву для вашого веб-ресурсу, необхідно витратити час і проявити фантазію.

Домен — це унікальна адреса в Інтернеті, яка вказує на певний онлайн-ресурс. Доменні назви дозволяють користувачам легко запам'ятовувати адреси ресурсів та ідентифікувати вебсайти, пошту, сервери та інших ресурси у мережі. Крім того, домени допомагають підсилити ідентичність бренду або компанії в Інтернеті шляхом створення унікальних та привабливих назв.

В цій статті ми поділимося інформацією про те, як купити домен та надамо кілька корисних порад щодо вибору доменного імені.

Рівні доменних імен

Як вибрати домен для сайту в Україні?Кожне зареєстроване доменне ім'я складається із двох рівнів:

  • Перший рівень - це частина назви сайту після точки, або "доменна зона". Наприклад, у wikipedia.org – це ".org". Доменну зону потрібно вибирати з існуючих варіантів.
  • Другий рівень - це частина назви сайту до точки, за якою слідує доменна зона. Наприклад, у wikipedia.org – це "wikipedia". Цю частину доменного імені можна вигадати самостійно.

Також існує третій рівень доменного імені - піддомен. Він створюється на основі зареєстрованого домену другого рівня на стороні провайдера DNS. Наприклад, якщо ви зареєстрували домен другого рівня mywebsite.space, можна створити піддомени, такі як shop.mywebsite.space, blog.mywebsite.space та інші - це все домени третього рівня. Піддомен зручні при створенні багатофункціонального сайту з поділом на піддомен.

Створення доменів четвертого, п'ятого та інших рівнів також можливе, але вони зазвичай надто довгі та рідко використовуються. Користувачі не зможуть запам'ятати такі довгі домени, тому вони малоефективні для використання у структурі сайту.

Реєстрація доменів означає саме покупку домену другого рівня: придуманої частини назви в обраній доменній зоні.

Доменні зони

Зареєструвати домен можна в будь-якій доменній зоні, адже насправді не має фактичної різниці, яку зону ви виберете. Проте зазвичай власники вебресурсів віддають перевагу зонам, які відображають суть або спрямованість їх проєкту.

Існує три основні класифікації доменних зон:

  • Загальні зони, такі як домен .com, .org, .info, .net, які спочатку були пов'язані з певними типами сайтів, але зараз використовуються для різних цілей. Це популярні зони, які часто обирають через те, що вони добре знайомі користувачам.
  • Тематичні зони, які відображають специфіку діяльності чи інтереси сайту, наприклад, .company - компанії та організації, .finance - фінансові структуру чи послуги, .app - додатки, .software - програмне забезпечення та інші.
  • Регіональні зони, прив'язані до країн чи регіонів, такі як .ua (Україна), .de (Німеччина) та інші. Якщо ваш бізнес спрямований на конкретний регіон або країну, то варто розглянути саме ці варіанти доменів.

Правильний вибір доменної зони може зробити ваш сайт більш незабутнім і привабливим для користувачів. Наприклад, використання домену .store для інтернет-магазину буде більш переконливим, ніж .net. Регіональні зони можуть вплинути на позицію вашого сайту в пошуковій видачі для конкретної аудиторії.

Загалом вибір доменної зони залежить від характеру вашого сайту, цільової аудиторії та бажаного ефекту. Враховуйте також, що вартість реєстрації домену може відрізнятися залежно від вибраної зони. Проте дешеві домени можна знайти в кожній з категорій доменних зон.

Рекомендації щодо вибору назви для вашого сайту

Рекомендації щодо вибору назви для вашого сайту

Тепер, коли ви розібралися з доменними зонами, настав час замислитись над тим, як вибрати домен для вашого сайту. Ось кілька порад, які допоможуть вам створити вдалу назву:

  • Відображайте суть вашого проєкту, діяльності чи бізнесу в назві.
  • Намагайтеся вибирати короткі назви, що складаються не більше трьох слів.
  • Використайте ключові слова, які допоможуть покращити позицію вашого сайту у результатах пошукових систем.
  • Підготуйте список асоціативних слів, пов'язаних із вашою діяльністю. Наприклад, якщо ви володієте меблевим магазином, можливі асоціації можуть бути: комфорт, затишок, інтер'єр, дизайн. Ці слова можна використовувати під час створення назви для сайту.
  • Придумайте назву, яка буде легко вимовною та легко запам'ятовується, тому уникайте використання доменних імен, які можуть спричинити плутанину в написанні.

Не забувайте бути творчими та гнучкими при виборі назви для вашого сайту, щоб знайти оптимальне рішення.

Пам'ятайте, що кожне доменне ім'я є унікальним і може бути зареєстроване тільки один раз. Перевірити домен можна на сайті будь-якого доменного реєстратора. Якщо вибрана назва вже зайнята, ви можете розглянути наступні варіанти:

  • Спробуйте альтернативне написання назви, наприклад, додайте слово або поміняйте слова місцями.
  • Розгляньте інші доступні доменні зони, які можуть відповідати вашому проєкту.
  • Спробуйте придбати домен у поточного власника. За допомогою сервісу WHOIS можна знайти контактні дані поточного власника та обговорити можливість придбання домену.

Процес реєстрації доменного імені 

Процес реєстрації доменних імен практично однаковий для всіх компаній-реєстраторів:

  • Перейдіть на сайт вибраного реєстратора.
  • Знайдіть інструмент пошуку та перевірки доступності доменних імен.
  • Введіть бажану назву у рядок пошуку та запустіть перевірку.
  • Оцініть результати пошуку, переконайтеся, що доменне ім'я є вільним і визначте доступні доменні зони.
  • Виберіть відповідну зону для реєстрації.
  • Завершіть процес реєстрації, дотримуючись інструкцій на сайті реєстратора.
  • Оплатіть реєстрацію доменного імені.
  • Слідуйте інструкціям, які ви отримаєте у листі після завершення реєстрації.

Після цього ви станете володарем унікального доменне ім'я для вашого сайту. Це ім'я буде використовуватися для ідентифікації вашої компанії та як адреса вашого вебресурсу в інтернеті.

Тепер ви знаєте, як обрати та як купити домен для вашого сайту. Бажаємо натхнення у виборі влучної назви.