Chat GPT — мовна модель, яка використовує штучний інтелект для написання тексту. Власники бізнесу і блогери, копірайтери та маркетологи використовують його у процесі створенні контенту. 

«Chat GPT не заміна, а доповнення до робіт по контенту. 

Особливо корисний для виходу на зовнішні ринки перекладом та автоматизацією частини рутинної роботи (завернути в текст в HTML, додати JSON мікророзмітку тощо). 

Не забувайте, іноді він трохи прибріхує, тому факти перевіряйте додатково.

Окрім того, з квітня 2024 року пошукова система Google відкрито заявила, що виключно генерований контент матиме гірше ранжування. Якщо використовуєте для перекладу — рекомендуємо спочатку публікувати мовою оригіналу, надіслати на індексацію, й лише потім розміщувати з залучання AI, тоді завдяки тегу HREFLANG пошукові системи зрозуміють, що це оригінал написаний людиною, а AI саме допомагали в перекладі.», — зауважує керівник Marketing Link Микола Лукашук. 

Сучасний інструмент дозволяє генерувати ідеї та писати тексти швидше, ніж вручну. Однак при цьому слід враховувати певні особливості ШІ, співпрацюючи з ним, а не сліпо делегуючи усі творчі завдання програмі. Розуміючи, як правильно структурувати думки та робити запити в Chat GPT, ви зможете створювати статті для блогу з чудовими закликами до дії та покращеним SEO.

Етапи створення контенту для блогу з Chat GPT

Для початку потрібно створити безкоштовний обліковий запис в OpenAI. Після цього ви швидко «порозумієтесь» із чатом та навчитеся економити свій час з його допомогою. 

Розглянемо ключові етапи створення та ведення блогу із Chat GPT.

Вибір теми та категорій

Ви можете обрати основну тему, яка пов'язана з вашим бізнесом, і виділити кілька категорій, наприклад, з урахуванням різних сегментів цільової аудиторії або просто найактуальніших сфер використання конкретного продукту. Використовуйте штучний інтелект для генерування ідей та інсайтів, що стосуються окремих аспектів товарів чи послуг, які ви пропонуєте споживачам.

Якщо мова йде про лайфстайл-блог, варіантів може бути набагато більше. Однак при цьому дотримуйтеся певної концепції. Не варто писати про все й одразу, краще визначити 3-4 напрямки, у яких ви найбільш обізнані, та які найбільше розкривають вас як спеціаліста та особистість.

Створення контент-плану

Chat GPT може допомогти вам генерувати ідеї для вашого блогу на основі ключових слів або фраз, пов'язаних з вашою темою. Ви можете використовувати цей інструмент для мозкового штурму і розробки контент-плану.

План статті

Щоб упорядкувати ідеї та створити цілісний текст, слід продумати його структуру вашого допису, включаючи заголовки та підзаголовки. Для цього можна ввести команду в ChatGPT: «Створити детальний план для публікації в блозі під назвою «Ключові вміння та навички веб-дизайнера на фрілансі».

Оптимізація

Відповідність тексту вимогам пошукових систем забезпечується ще до моменту його написання. Заздалегідь визначте, які ключові слова будуть входити в заголовки і підзаголовки, обов'язково складіть Title, Description, H1-H2 і т. д. з використанням ключовиків. Штучний інтелект чату може допомогти і з підбором keywords, і з підготовкою текстів під метатегами. Однак радимо перевіряти ці елементи та слідкувати за їх правильністю з урахуванням оновлень та змін алгоритмів Google і трендів у сфері SEO.

Написання статті

Використовуючи готовий план, попросіть ChatGPT послідовно написати кожен розділ. Після цього об'єднайте фрагменти в одне ціле. Чат видає якісні інформативні тексти обсягом до 500 знаків, хоча технічно доступний і більший об’єм. 

Якщо ваша ціль — створення дійсно корисного контенту, не намагайтеся написати лонгрід чи повноцінний огляд за один запит в чаті. Розбиваючи матеріал на частини, ви отримуєте ретельне розкриття підтем із відповідними ключовими словами.

Підготовка вступу

Попросіть ChatGPT написати вступ до вашого блогу: «Написати вступ до статті в блозі під назвою «Як розвинути soft skills у 50 років?»». Гарна ідея — почати з цікавого факту, короткого сторітелінгу або кейса. Загальні фрази не зацікавлюють читачів, тому краще одразу розпочинати із ключового терміну та статистики чи новини, ніж використовувати шаблонні речення.

Написання основної частини

Радимо вводити кожен підзаголовок у чаті у вигляді запитання, наприклад, «Якими вміннями повинен володіти дизайнер лендингів?». Використовуйте отриману відповідь як основу для кожного абзацу статті, але не обмежуйтеся копіюванням тексту.

Підведення підсумків

Попросіть Chat GPT створити висновок, за потреби включивши заклик до дії. На цьому етапі найбільше вітається втручання спеціаліста та написання заключних речень самостійно. Додайте назву бренду, гіперпосилання чи заклик підписатися на новини — пропозиція залежить від цілей блогу та конкретного допису.

Перевірка і редагування

Покращити чіткість, послідовність і точність тексту може лише людина. Чат допускається фактичних і граматичних помилок. Особливою проблемою є повтори та «вода». Це негативно впливає і на читабельність, і на нарощування органічного трафіку. Тому вичиткою повинен займатися професійний редактор чи копірайтер, а якщо тема складна, то ще й вузькопрофільний спеціаліст.

Райтер повинен самостійно генерувати та розписувати оригінальні ідеї, зокрема пов'язані з трендами та вірусним контентом, цікавим для вашої цільової аудиторії. Штучний інтелект не знає читачів та зовнішні обставини в момент публікації так досконало, як автор блогу. Він не розуміє контекст, тому важливо видаляти недоречні вислови та змінювати деякі формулювання. Це можуть бути згадки про російські фільми чи книги, спростовані наукові твердження і ін.

Додаткові поради для автора блога, що користується Chat GPT

Знання ChatGPT, у більшості випадків, закінчуються в другій половині 2021 року. Деяка видана ним інформація може бути застарілою і неточною. Тому перевіряйте статтю на фактичні помилки і слідуйте наведеним нижче порадам.

  • Фільтруйте інформацію і, якщо це можливо, додавайте власні судження, цитати з посиланнями на першоджерела.

  • Враховуйте tone of voice вашого бренду. Адаптуйте отриманий текст під стиль контенту компанії чи власного блогу.

  • Використовуйте списки, зображення та виділення тексту, щоб він легко сприймався читачами блогу та естетично виглядав на сторінці.

  • Google та інші пошукові системи, а також спеціальні сервіси, можуть визначити, чи створений ваш контент штучним інтелектом. Тому використовуйте тези, але не лінуйтеся розширювати їх власноруч.

  • Спробуйте запитати у Chat GPT 10 поширених питань на потрібну тему. Їх розкриття дозволить зробити текст кориснішим, а також підкаже, що необхідно додати в розділ FAQ на сайті.

  • Використовуйте максимум можливостей чату, шукайте додаткове застосування згенерованому контенту. Запит може бути таким: «Написати 5 коротких постів для Instagram, які переказують розділи цієї статті. Додати хештеги».

Хоча багато спеціалістів вважає штучний інтелект своїм конкурентом, чат GPT може стати надійним помічником автора. Він витісняє лише некваліфікованих райтерів і блогерів, котрі дотепер писали з помилками, не вникаючи в тему та не працюючи над креативними ідеями. 

Насправді ШІ дає цінні підказки та прискорює роботу на всіх етапах — від контент-плану до оптимізації. При цьому він не тільки економить час фахівця, але і зменшує необхідність використовувати платні інструменти та проводити години в пошуках інформації. Щоб отримати безкоштовну консультацію маркетолога та отримати допомогу із запуском блогу на сайті, зверніться у агенцію Marketing Link.