Приготування коктейлів — майстерність, яка напрацьовується роками практики та дегустації. Тільки так можна здобути достатній досвід для створення власних алкогольних композицій.

Що ще потрібно для ідеальних сумішей і вдалих експериментів — розповімо далі. Проте спочатку рекомендуємо зібрати набір базового алкоголю, який використовується в багатьох рецептах: джин, віскі, горілку, текілу, ром, лікери тощо.

AD_4nXdHgpMe4nS8lIXQb269HL1l3ZN8WxMTrbv7ZAhiDFtxxsUJqEhaLhFLgFBETQ3kJTJcopiX5ysd0nINFvVPSPJ7-IAvnyb3S8pYigY81jYzZJx3tJ-mVJp2nMhYBmCwv5ktWj3keWlo-v6o9hv0bmR40zE?key=bZlymj_qaqMb97A83cocUA

Правильний інструментарій

Для збалансованого розрахунку пропорцій, змішування компонентів необхідно мати набір барного посуду, серед якого:

  1. Барна ложка. Має довгу ручку та пристосована для зручного перемішування рідин навіть у високих склянках, інших ємностях. Окрім приготування напоїв, також довго використовувалася в аптечній справі.
  2. Мадлер. Товкач для приготування пюре з фруктів та ягід, вичавлення соку, подрібнення спецій, трав, цедри цитрусових тощо.
  3. Стрейнер. Ситечко для проціджування готового напою від шматочків льоду, фруктів та ягід, насіння тощо.
  4. Шейкер. Ємність для змішування, що герметично закривається. Може бути повністю металевою або з прозорою кришкою.
  5. Джигер. Різновид мірної ємності для вимірювання кількості потрібних за рецептом напоїв.

Це такий собі базовий набір. Можна збирати його поступово: спочатку придбати шейкер та ложку, а для проціджування використовувати кухонне сито, для розрахунку пропорцій — точні кухонні ваги, для приготування пюре — ступку. Також іноді може знадобитися сифон для содової, пінцет, мензурка.

AD_4nXfcDNYNhP2afP7xsPkJHHXYjTuUXPxrOLQDhsmenclm8jbQ18KgV0J4hiUtZ30r2W0y1NQwaKJJQk6MsdVNVCpVd5IPa9CPGbjz4xhEUxwfdfoVVReuqF9Ez0DbTSa68Tm1A6fwcFob8o3frvAgf4PVO6w?key=bZlymj_qaqMb97A83cocUA

Базовий набір коктейлів, які варто спробувати

На самому початку шляху, коли тільки починаєте творити, зверніть увагу на декілька класичних рецептів:

  1. Маргарита. Суміш на основі срібної текіли, лікеру тріпл-сек, соку лайма та цукрового сиропу, з льодом. На смак коктейль міцний, кисло-солодкий, тонізує та освіжає завдяки цитрусовим ноткам.
  2. Космополітен. Коктейль популяризували головні героїні популярного серіалу «Секс і місто». Збираючись разом, вони часто пили саме його. Для приготування використовується цитрусова горілка, тріпл-сек, журавлинний та лаймовий сік, цедра апельсина та лід. Смак — кисло-солодкий.
  3. Мімоза. Просто поєднання просеко та свіжого апельсинового соку. Для яскравого смаку рекомендується використовувати фреш, проте перед змішуванням прибрати з нього м'якуш. Смак чистий, трохи кислуватий та терпкий.
  4. Негроні. Складається з сухого джину (переважно англійського), мартіні, червоного вермуту та льоду (для прикрашання використовується апельсинова цедра). На смак гіркуватий, з солодким присмаком. Часто подається як аперитив.
  5. Джин-тонік. Суміш сухого джину з тоніком та льодом. Прикрашається свіжим лаймом. Ще один цитрусовий, насичений та збалансований коктейль.

Більшість напоїв базового барного меню готується з додаванням цитрусових у різних формах. Такий інгредієнт також доволі легко будь-якої миті знайти в супермаркетах та менших магазинах.