Очікується, що в найближчі 6 років глобальний FinTech сектор зросте до 1,5 трлн доларів. Хоча зараз спостерігається зниження фінансування стартапів у сфері фінансових технологій останніми роками, сектор продовжує бути інноваційним і зростає. Крім того, технології та мільярди людей без банківських послуг створюють великий потенціал для фінтеху. За звітом спеціалістів, фінтех сектор може зрости в 5 разів протягом найближчих 6 років. Хоча пік був лише 3 роки тому, фінансування впало на 70%.

Деталі щодо можливого росту

Правила гри у фінтех змінюються, більше не ставиться за мету зростання за будь-яку ціну. Такого ж принципу варто дотримуватися, коли йде гра на гроші за реєстрацію з виводом. Тепер обачність, яка дозволяє уникати ризиків для сфери фінансів, стає надзвичайно важливою. Звіт, заснований на інтерв’ю різних спеціалістів даного сектору, визначає 5 критеріїв для сучасної фінтех екосистеми. Сьогодні багато урядів отримує суттєві доходи від вкладень у цифрову інфраструктуру, що веде до підвищення обсягів проведення цифрових платежів та впровадження інновацій.

Також слід зазначити, що фінансові послуги з річним прибутком є великим сектором, готовим до інновацій, як зазначають спеціалісти та інвестори. Хоча інвесторський ентузіазм трохи знизився, глобальні доходи фінтехів стабільно зростають. Сегмент починає переходити до зростання доходів з покращенням маржі EBITDA. До 4 ключових тенденцій, які визначають розвиток фінансових технологій експерти відносять наступні:

  • ринок вбудованого фінансування;
  • підключена торгівля;
  • відкритий банкінг.

Розширення можливостей для співпраці між банками і фінансовими технологіями акцентує на важливості підготовки до ризиків і дотримання регуляторних вимог. Саме тому, фінтех-компаніям необхідно активно впроваджувати нормативні інструкції, а банкам зміцнити комплаєнс.

Додаткові важливі моменти

Інвестори закликають фінтех-компанії поліпшити свій показник EBITDA. Минулого року лише третина з надвеликих фінтех-компаній, що працюють на публічному ринку, була прибутковою, при цьому компанії з найкращими показниками EBITDA перевершували аутсайдерів. Це свідчить про шанси для значного зменшення витрат в секторі. Щоб покращити значення показника, компаніям потрібно створити ефективну витратну структуру, яка забезпечить прибуток при рості.