Про що йде мова, коли застосовують термін «інформаційна безпека»? Це комплекс організаційних та технічних заходів, які повинні запобігти знищенню, блокуванню, модифікуванню чи викраденню даних з обмеженим доступом. Враховуючи швидкість, з якою розвиваються цифрові технології, захищати конфіденційні дані стає все важче. Причини цього – певна інерційність механізмів запровадження масових заходів безпеки та відсутність злагодженої роботи між ними в Україні, коли виникає потреба. Іншими словами, надійність захисту ваших даних – це, в першу чергу, ваша відповідальність. Тому аудит інформаційної безпеки підприємства треба робити із самого початку його заснування. Бо якщо відкласти це до часів, коли компанія почне стабільно комунікувати з партнерами та клієнтами, може статися витік важливої інформації, що призведе до фінансових, матеріальних та репутаційних втрат.

інформаційна безпека

Які загрози існують, якщо нехтувати рекомендаціями щодо безпечного користування інформаційними системами

Приклади ситуацій, коли бізнес потерпає через недостатню увагу до забезпечення своєї інформаційної безпеки: 

  • конкуренти отримали зразок УТП;
  • через вірусне програмне забезпечення дані клієнтів потрапили до загальної мережі, деякі люди подали через це до суду;
  • через вдалу шпигунську діяльність комп’ютерна система підприємства вийшла з ладу та потребує відновлення;
  • через фішинг банківські реквізити компанії використані для зняття грошей з її рахунку;
  • безпека систем відеоконтролю вийшла з ладу через зовнішнє втручання, що допомогло зловмисникам отримати доступ до складу;
  • конфіденційне засідання керівників компанії прослуховувалося за допомогою апаратури, встановленої у приміщенні без перевірки на наявність закладних пристроїв зняття інформації.

Як запобігти шкоді

Інформаційна загроза має багато «облич». Охочі до чужих таємниць використовують безліч дієвих методів, спрямованих на порушення конфіденційності з обмеженим доступом. Якщо ви не працюєте у сфері кібербезпеки, вам буде важко побачити більшість потенційних загроз для даних вашої компанії у Києві. Наприклад, у статуті компанії може не бути прописано, що персоналу суворо заборонено використовувати особисті переносні накопичувачі інформації під час роботи на комп’ютері в офісі. Невиконання такого організаційного заходу може спричинити занесення вірусу через флешку окремого співробітника до корпоративної бази даних. Хакерська програма може одразу проявити себе, наприклад, знищенням всіх чи окремих файлів. Або причаїтися та чекати свого часу, коли накопиченими на ній даними зможуть заволодіти треті особи. 

Вас вразили неприємні перспективи через те, що інформаційна безпека вашого бізнесу в Україні, можливо, знаходиться в незадовільному стані? Зусиллями компанії Audit3a – професійних мисливців за віртуальними зловмисниками – можливо провести сканування вразливостей https://audit3a.com/uk/vulnerability-scan/ вашої автоматизованої системи. За допомогою динамічного тестування її безпеки (DAST) фахівці оперативно знайдуть слабкі місця у захисті та підкажуть варіанти подолання проблеми.