Гаджети в хорошому стані можна знайти не тільки в магазинах електроніки, а й на вторинному ринку. Нижче ми розглянемо плюси й мінуси купівлі нової та вживаної техніки та розповімо, на що потрібно звертати увагу під час вибору відповідного пристрою.

Переваги нової техніки

  • Стан — очевидний плюс моделі — ідеальний зовнішній вигляд і зовсім новенька внутрішня начинка. Такі гаджети не мають слідів зносу, що виключає необхідність ремонту найближчим часом.
  • Сучасні технології — багато хто чекає на старт продажів пристроїв, щоби випробувати передові функції, якими оснащений гаджет. Так, за день до старту продажів телефону iPhone 15 сотні людей вишикувалися в черги в торгових центрах у Дубаї.
  • Гарантія — отримання підтримки в разі поломки пристрою є невід'ємною частиною покупки в сертифікованому магазині.

Переваги вживаної техніки

  • Доступна ціна — старі гаджети в середньому коштують на 25–60% дешевше, ніж нові.
  • Великий вибір — на вторинному ринку ви знайдете як актуальні, так і рідкісні, уже зняті з виробництва моделі.
  • Готовність до роботи — б/в пристрої здебільшого продаються з уже налаштованою операційною системою, на відміну від 80 % нових із магазинів.
  • Екологічність — подовжуючи життя гаджету, ви усвідомлено піклуєтеся про довкілля, яке щорічно забруднюється електронними відходами, що містять свинець і ртуть.

Порада: купуйте б/в пристрої в спеціалізованих центрах. Компанія «ЦСервіс» відділ б/в Цитрус представляє широкий вибір вживаної електроніки. Купувати тут не тільки вигідно, а й безпечно — клієнт отримує гарантійне обслуговування девайса від 30 до рекордних 60 днів. Можливе повернення та обмін товару.

Недоліки нової техніки

Висока ціна

Новий пристрій коштує у 2–3 рази дорожче б/в техніки з однаковими характеристиками, особливо на старті продажів.

Відсутність вигоди під час перепродажу

Купівля нової техніки для перепродажу — нераціональне рішення. Вартість такої моделі на ринку швидко падає і продати її за близькою від початкової ціни вже не вийде.

Недоліки б/в техніки

Поширене шахрайство

Переваг купівлі вживаної техніки багато, проте високий ризик наштовхнутися на шахраїв, які продають зношені пристрої. Звертайте увагу на рейтинг продавця і вимагайте особистої зустрічі для проведення перевірки.  

Приховані дефекти

Під час короткого тестування б/в ґаджета складно виявити непомітні зовні несправності, як-от пошкоджену материнську плату або зношену оперативну пам'ять.

Що важливо враховувати під час вибору?

Мета покупки

Визначте призначення гаджета. Якщо девайс необхідний на деякий час — купівля вживаної техніки найоптимальніше рішення.

Уживана модель ідеально підійде для виконання повсякденних завдань під час навчання та роботи з офісними додатками. Обирати варто серед моделей віком від 2 до 4 років.

Місце купівлі

Як нову, так і вживану продукцію краще купувати в сертифікованому магазині. Ви отримаєте не тільки необхідну модель гаджета, а й гарантію автентичності та працездатності гаджета.

Стан пристрою

У випадку з уживаними гаджетами — це обов'язковий пункт. Перед покупкою візуально огляньте пристрій. Навіть незначні вм'ятини можуть бути пов'язані з прихованими пошкодженнями. Наприклад, відколи й білі плями на екрані вказують на зіпсований дисплей у вживаному смартфоні або ноутбуці.

Протестуйте функціонал пристрою:

  • роботу портів (USB, HDMI та аудіо роз'ємів);
  • функціональність динаміків і мікрофона (для перевірки зробіть кілька коротких дзвінків або запис голосу на диктофон);
  • якість фото- і відеозйомки;
  • роботу сенсорів.

Приділіть більше часу на виявлення можливих прихованих проблем. Наприклад, протестувати стан акумуляторної батареї в б/в ноутбуках можна з допомогою безплатних утиліт Battery Care і AIDA64. Через Crystal Disk Info перевіряють, чи робочий жорсткий диск.

Б/в або новинка — що вибрати?

Купувати новий або старий пристрій — вирішувати вам. Економія під час купівлі б/в техніки вражає, така угода видається вигіднішою за умови, що продавець надійний, а гаджет — у чудовому стані.