Якщо ви плануєте позичити гроші у кредитній організації, то варто підійти до цього питання максимально відповідально. В Україні існує безліч банків та фінансових компаній, які пропонують різноманітні кредитні продукти. Як не загубитися в цьому різноманітті та вибрати надійного партнера? Давайте розберемося разом.

Оцінка репутації кредитної організації

Обирайте кредитні організації, які давно надають послуги. Зазвичай вони працюють стабільніше, а репутація частіше позитивна.

Обов'язково Вивчіть відгуки клієнтів на спеціалізованих сайтах та форумах. Зверніть увагу на те, як компанія вирішує проблеми клієнтів та які умови кредитування пропонує.

І ще, перевірте рейтинги кредитних організацій, які публікують незалежні експерти.

Ретельно вивчіть умови кредитування

До оформлення позики відберіть кілька фінансових організацій. Потім порівняйте їх за кількома параметрами.

  • Відсоткова ставка. Порівняйте відсоткові ставки різних банків. Дивіться не лише на базову ставку, а й на додаткові комісії та штрафи за прострочення платежів.
  • Терміни кредитування. Уточнюйте максимальний термін позики. Деякі МФО пропонують позику на кілька днів або геделю, інші терміном до декількох місяців. Вибирайте оптимальний варіант.
  • Вимоги до позичальника. Вивчіть вимоги для оформлення позики. Одні кредитні організації видають кредити громадянам від 18, інші – про 21 рік. Те саме стосується й максимального віку.

Зазвичай для позики на невелику суму не потрібна довідка про доходи та поручителі. Але можуть бути винятки. Все це треба уточнювати ще до подання заявки.

Перевірте ліцензію

Переконайтеся, що обрана вами кредитна організація має ліцензію, що діє, Національного банку України. Це гарантує, що вона має право надавати фінансові послуги в Україні. А у разі будь-яких проблем з організацією ви зможете поскаржитися держрегулятору.

Вивчіть доступність додаткових послуг

Деякі фінансові організації пропонують страхування. Це корисно, якщо ви рятуєтеся непередбаченими обставинами. Але зазвичай це таку послугу стягують додаткову оплату.

Також варто перевірити наявність програми. Хоч це й другорядне. Зручний онлайн-банкінг дозволить вам керувати своїми фінансами у будь-який час та в будь-якому місці. Прямо у додатку або на сайті організації ви зможете гасити кредит, відстежувати прогрес в оплаті боргу та стежити за відсотками.

Не соромтеся звертатися до служби підтримки МФО

Якщо у вас виникли запитання, зверніться за консультацією до представника організації. Він допоможе вам вибрати найбільш підходящий кредитний продукт. Але ж пам'ятайте, що це не альтернатива. Вивчайте умови кредитування самі, а у службі підтримки лише уточнюйте потрібні запитання.

ТОП-3 поради для оформлення кредиту в МФО

Щоб безпечно оформити кредит і не отримати неприємностей, врахуйте кілька нюансів.

  • Не погоджуйтеся на перші умови, що потрапили. Порівняйте пропозиції кількох організацій перед тим, як приймати рішення.
  • Уважно читайте договір. Перед підписанням договору уважно вивчіть усі його пункти. Поспішати не варто, краще витратити зайві 30 хвилин, ніж потім розбиратися з відсотками.
  • Зберігайте всі документи. Зберігайте всі документи, пов'язані із кредитом. Вони можуть знадобитися вам у майбутньому. Навіть коли ви сплачуєте борг, зберігайте документи ще кілька років.

Пам'ятайте, кредит — це серйозна фінансова ответственность. Перед тим, як взяти позики до МФО, ретельно зважте все "за" та "проти".