Навіть найбільш творчі та далекі від планування блогери складають контент-план для інстаграму. Без грамотно складеного графіка публікації постів складно підтримувати активність на сторінці та не втрачати видимість у стрічці у підписників. Соціальні мережі диктують дедалі суворіші алгоритми, які змушують бренди та компанії регулярно вчитися новому й освоювати сучасні технологічні методи планування. Сьогодні складання контент-плану не є чимось страшним і тривалим, але все ж потребує досвіду, креативності, вміння впорядковувати та структурувати.

Навіщо потрібен контент-план

Цей практичний інструмент SMM допомагає організувати правильну періодичність постингу, а також економить час і ресурси. Загалом, цей план особливо не відрізняється від тисяч інших. Ви виділяєте конкретний період для створення контент-плану, щоб потім не витрачати на це сили та не втратити якість контенту через те, що часто доводиться робити це поспіхом і нашвидкуруч. Творчість, хоч і здається чимось спонтанним, любить порядок.

Чому вам варто скласти контент план для сайту, блогу або будь-якого іншого майданчика? Перелічимо основні причини:

  • гарантує регулярність — заздалегідь спланувавши теми публікацій та їхнє додавання, ви убезпечите себе від можливості забути, упустити або просто не захотіти робити це за графіком;
  • упорядковує великий масив інформації — один раз опрацювавши план, немає потреби постійно повертатися до вигадування тем, аналітики та пошуку інфоприводів;
  • економить час — перевага співзвучна з попереднім пунктом;
  • координує дії команди — зазирнувши в готовий і узгоджений план, кожен співробітник буде чітко розуміти, коли він має виконати своє завдання;
  • допомагає відстежувати ефективність роботи — вивчення статистики переглядів, відгуків та інших реакцій користувачів дає можливість оцінити результат.

Що включає контент план


Контент план для блогу і для сайту може відрізнятися, але ніхто не обмежує вас рамками. Кожен фахівець формує власне бачення цього графіка і його складових. Сьогодні в інтернеті легко знайти готові шаблони, а можна просто самостійно створити свій, більш практичний та індивідуальний. Ми пропонуємо ознайомитися з інформацією, яка є найпопулярнішою та найзручнішою. Перелічимо, що найчастіше входить до контент-плану:

  • дата і тема — база, заради якої і створюється документ;
  • вид контенту (залучальний, інформаційний, такий, що прогріває або продає тощо) — допомагає сформувати певний порядок публікацій на різні теми, щоб уникнути перегину в той чи інший бік;
  • формат — текст, картинка, відео, тут можна деталізувати;
  • відповідальні співробітники — якщо в роботі залучена команда, то цей пункт дуже важливий.

Якщо вам складно самостійно займатися цим, тут https://http.com.ua/ua/services/kontent-marketynh/ ви в будь-який момент можете замовити послуги з контент-маркетингу і позбавити себе зайвих турбот. А якщо перерахованих пунктів здається недостатньо, то сміливо розширюйте їх! Наприклад, можна додати короткий зміст або опис майбутнього поста, вставляти посилання на подібні пости або список референсів.

Як скласти хороший контент-план


Ви можете почати з пошуку програми для контент-плану, а можете стартувати зі збору інформації та глибокого аналізу. Ми за другий варіант! Кради, як художник, а значить, почніть із вивчення конкурентів. Що постять вони? Який відгук отримують? Чим можна доповнити список тем? Обов’язково зверніть увагу на факапи та помилки, щоб не повторити їх. Потім рухайтеся до своєї цільової аудиторії. Хто ці люди? Який у них вік, стать, соціальний статус? Які інтереси, хобі та захоплення? А ким вони працюють або на кого навчаються?

Тепер настав час визначити відповідну частоту публікацій. На це впливає специфіка ресурсу і соцмережі, а також тип контенту. Наприклад, тік-ток популярний своїми невимушеними та розважальними роликами, тому додавати туди 5 відео на день з корисними рекомендаціями — перебір. Для цього і потрібна графа в плані про тип контенту.

Настав час найбільш творчого і найскладнішого етапу — пошуку тем. Проведіть брейншторм, обговоріть це з колегами, друзями та представниками цільової аудиторії. Не бійтеся звертатися до нейромережі за пошуком ідей. Проведіть вивчення вхідних запитів клієнтів, їхніх скарг або слів подяки. Зрештою, просто запитайте у вашої аудиторії: про що ви хочете читати? Тестуйте всі можливі канали та записуйте абсолютно всі ідеї, не фільтруйте одразу. Можливо, пізніше з найбезглуздішої фрази народиться цікавий пост.