В інтернеті можна зустріти десятки статей та порад щодо того, як правильно поводитись з батареєю смартфона, щоб подовжити термін її служби, проте досить часто спеціалісти наводять суперечливі аргументи, тож авторитетний портал MakeUseOf, який надає корисні технологічні поради вирішив спростувати найпоширеніші міфи.
Важливість дотримання правил перебільшена?
Одним з найпоширеніших міфів є застереження щодо використання девайсу під час заряджання, проте ані чіткого спростування, ані підтвердження цьому досі немає. Дійсно, досить часто користувачі можуть відчувати нагрівання пристрою під час використання на зарядці або ж сповільнення окремих процесів, проте це не вказує на шкідливий вплив на батарею. Такий спосіб користування часто властивий геймерам, які є прихильниками мобільних або азартних ігор з однієї з найпопулярніших категорій про Єгипет - https://elslots.org.ua/igrovye-avtomaty/egypt/. Раптове переривання ігрової сесії може спричинити непоправні втрати, тож краще перестрахуватись.
Також часто можна зустріти твердження, що смартфони не можна залишати на ніч на зарядці. Щоб спростувати цей міф журналісти MakeUseOf звернули до технічних спеціалістів Apple та Android та отримали від обох чітку відповідь, що сучасні пристрої оснащені захистом від перенапруги, який перешкоджає пошкодженню батареї.
Еволюція батарей
Необхідно також звертати увагу на той факт, що більшість міфів про зарядку смартфона сформувалися багато років тому та просто втратили свою актуальність сьогодні. Наприклад, одним з найяскравіших прикладів може бути міф про так званий “ефект пам’яті” акумулятора, коли вважалося за необхідне робити цикли повної розрядки та зарядки батареї. Він відійшов в минуле разом із нікель-кадмієвими батареями, для яких був актуальним.
Сучасні ж стандарти акумуляторів для смартфонів мають одразу декілька переваг над попередниками:
- Вища енергетична щільність;
- Довший термін служби;
- Менша вага.
Зрештою, сьогодні акумулятори стали більш технологічними та чудово взаємодіють з операційними системами смартфонів, вдосконалюються та набувають функцій “розумної” зарядки.
Один з небагатьох міфів, які спростувати все ж не вдається, стосується використання оригінальних та перевірених зарядних пристроїв. Втім, спеціалісти наголошуються саме на тому, що небезпеку становлять саме підроблені пристрої, які в гонитві за низькою ціною наповнюють ринок, тоді як просто не оригінальна зарядка навряд чи зашкодить акумулятору.