Розробники компʼютерних ігор відомі своїм вмінням грати на ностальгії геймерів, перевипускаючи оновлені версії відомих хітів. Окрім вшанування класики така ідея часто покликана подарувати грі друге життя, а відповідно - повторно її продати, що не завжди приносить успіх. Нове дослідження IDG Consulting та Strategic Game Consulting присвячено саме пошуку ідеального часу для перевидання.

Чим старший вік, тим більші проблеми

Аналітики детально вивчили близько 200 рімейків, що були випущені з 2012 року, та дійшли висновку, що найкращі продажі перевидання вже існуючої гри демонструвало, якщо були випущено не менш ніж за 10 років після оригіналу. З цим навряд чи погодяться розробники з індустрії азартних розваг - там класичні ігрові автомати. які дійшли до сьогодні з часів наземних ігрових апаратів, утворюють окремий ретро-жанр зі своєю відданою аудиторією, а пересвідчитись, що вони досі присутні у кожному ліцензійному онлайн казино, можна тут.

Висновки дослідників ґрунтуються на тому, перевидання через 10-15 років дозволяє розробникам гри максимально покращити окремі елементи для того, щоб геймери відчули очевидну різницю. З іншого боку, власне механіка оригінальної гри не є дуже застарілою, що позбавляє необхідності буквально переписувати гру заново. Хорошим прикладом такого підходу може стати перевидання легендарної Mafia, що вийшла у 2002 році. Її рімейк Mafia: Definitive Edition вийшов через 18 років та отримав схвальні відгуки.

Гравця не обдурити

Досить цікаво виглядає статистика тих рімейків, які вийшли протягом 5 років після оригіналу - їх продажі значно поступаються оригінальним версіям, а єдиним виключенням, яке підтвердило правило, стала The Last of Us Part 1 у 2022 році.

Трохи краща статистика у тих ігор, які перевидавалася протягом 6-10 років, проте у цьому сегменті оригінали також беззаперечно виграють. Така тенденція повʼязана з тим, що гравці не бачать суттєвих покращень, причому насамперед - візуальних, а тому не хочуть двічі платити за один і той самий продукт.

Зрештою, окрім фінансових інтересів випуск ремастерів переслідує і більш благородні цілі:

  • Залучення нової аудиторії та знайомство з найкращими хітами;
  • Нові можливості ігрового обладнання;
  • Розширення бібліотеки платформ (наприклад, перевипуск Read Dead Redemption на ПК).

Окрема увага до ремастерів фіксується зокрема у періоди оновлення покоління консолей, тож незабаром варто чекати на нові реінкарнації відомих ігор.